Remont DK8 w Markach - do świąt dwie jezdnie, reszta na wiosnę
Remont drogi krajowej nr 8 w Markach potrwa do wiosny 2019 r. Przed świętami zostaną udostępnione obie jezdnie. Zdjęcia: UM Marki

Przed świętami, dokładnie w piątek 21 grudnia, kierowcy dostaną obie, wyremontowane, jezdnie drogi krajowej nr 8 na odcinku przechodzącym przez Marki. Niestety termin całkowitego zakończenia prac wyznaczono na wiosnę przyszłego roku.

Wykonawca prac na DK 8 w Markach przedstawił terminy zakończenia remontu. Wynika z nich, że realizacja inwestycji przeciągnie się o kilka miesięcy. Ostatnie prace na obiektach mostowych mają zakończyć się dopiero wiosną 2019 r. Oto jak wygląda harmonogram prac:

  • do piątku 21.12.2018 r. ułożona zostanie warstwa wiążąca na DK8 w Markach oraz wykonane oznakowanie poziome. Kierowcom zostaną udostępnione obie jezdnie (dwa pasy ruchu w każdym kierunku).

  • prace związane z ułożeniem ostatniej warstwy (ścieralnej) jak i remontem obiektów inżynierskich na rzekach: Długiej i Czarnej zakończone zostaną wiosną 2019 r.

- Rozpoczęło się wdrażanie org. ruchu na remontowanej DK8 przejście przez Marki. Obecnie pogoda pozwoliła na zmianę od ul. Billa do ul. Gajówka. Ruch został przełożony w obu kierunkach na nową jezdnię w kierunku Białegostoku. Dalsze działanie od jutrzejszego poranka - zapowiada Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKIA.

Remont DK8 w podwarszawskich Markach to część kontraktu na budowę obwodnicy Marek. Wykonawcą jest firma Astaldi, która zgłaszała wcześniej opóźnienie prac. Ostatnio pojawiły się problemy z brakiem wykwalifikowanych pracowników w tym do prac na obiektach mostowych, na rynku pojawiają się kłopoty z dostawami kruszyw do mas bitumicznych oraz warunki pogodowe są coraz mniej sprzyjające. Wykonawca poinformował, że na okres zimowy planuje zawiesić roboty.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: