• Facebook - conadrogach
Remont DW392. Pojedziemy szybciej i bezpieczniej na narty do Czarnej Góry
Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 392 w Kotlinie Kłodzkiej. Prace potrwają jeszcze prawie rok, ale później szybciej i bezpieczniej dotrzemy m.in. na narty do Czarnej Góry. Zdjęcia: DSDIK

Za rok zakończy się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 392 na Dolnym Śląsku, pomiędzy Stroniem Śląskim a Idzikowem, poprzez bazę narciarską w Czarnej Górze w powiecie kłodzkim. Inwestycja realizowana jest po to by zapewnić bezpieczny i płynny przejazd przez obszar pogranicza polsko-czeskiego oraz poprawić jego dostępność komunikacyjną.

W ramach prac, oprócz nowej nawierzchni, naprawione i wymienione zostaną istniejące chodniki oraz urządzenia zapewniające bezpieczeństwo kierowców – bariery i poręcze ochronne. Ponadto, wykonawca utwardzi pobocza, odmuli i oczyści istniejące rowy przydrożne oraz koryta betonowe.

Na początku listopada br. zakończone zostały już prace związane z frezowaniem starej konstrukcji jezdni, korytowaniem z wywozem i utylizacją urobku, wyprofilowaniem i zagęszczeniem podłoża. Ułożona została stabilizacja cementem oraz warstwa podbudowy z mieszanki kamiennej. W tej chwili trwa wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego.

Remont drogi wojewódzkiej nr 392 Stronie Śląskie - Idzików

Remont drogi wojewódzkiej nr 392 Stronie Śląskie - Idzików. Listopad 2017 r. Zdjęcia: DSDIK

Trwające obecnie roboty na drodze wojewódzkiej nr 392 wiążą się z dużymi utrudnieniami dla kierowców, bo odcinek drogi od Idzikowa do Stronia Śląskiego jest wyłączony z ruchu kołowego.

Wykonawcą zadania jest Skanska S.A. Termin zakończenia prac to październik 2018 roku. 

Droga wojewódzka nr 392 ma około 43 km długości. Trasa łączy Żelazno i Bystrzycę Kłodzką w województwie dolnośląskim. Droga biegnie przez miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie, Trzebieszowice, Lądek-Zdrój, Stronie Śląskie, Pławnica i zapewnia dojazd m.in. do ośrodka narciarskiego w Czarnej Górze.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Lech
2018-03-31 18:22
Nie ma w gminie Stronie Śląskie ośrodka w Czarnej Górze . Jest ośrodek w Siennej na Czarnej Górze!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: