Remont mostów w Brodnicy na DW560 i Gródku na DW239

Jeszcze w wakacje ruszy przebudowa dwóch mostów w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki dodatkowym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego uda się przebudować dwa ważne mosty - w Brodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 560 oraz w Gródku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 239.

Przebudowa mostu w Gródku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 239, na kanale prowadzącym do elektrowni wodnej, rozpocznie się 28 lipca. Podczas robót kierowcy korzystać będą z objazdu przez miejscowość Żur. Inwestycja polega między innymi na poszerzeniu przeprawy do 6 metrów oraz zwiększeniu jej nośności. Nowa będzie należała do klasy B, czyli ma dopuszczać ruch pojazdów o masie całkowitej do 40 ton. Poszerzenie konstrukcji pozwoli także wytyczyć chodnik. Koszt wynosi 1,7 mln zł.

Na przebudowę mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 560 w Brodnicy, wraz z dojazdami, został już rozpisany przetarg. Na ulicy Sienkiewicza w miejscu starej przeprawy powstanie nowa stalowa konstrukcja o większej nośności (40 ton). Prace ruszą w sierpniu, po rozstrzygnięciu przetargu. Wśród zastosowanych tu niestandardowych rozwiązań znajduje się miedzy innymi tak zwana cicha  nawierzchnia, która znacznie ogranicza hałas. Na moście i dojazdach wpusty uliczne na deszczówkę będą wyposażone w osadniki (do kanalizacji trafi wstępnie oczyszczona woda ściekowa). Pod mostem pojawią się także półki umożliwiające jaskółkom zakładanie gniazd. Wzmocnione zostaną przyczółki i filar. Roboty związane z budową nowej przeprawy zakończą się na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Podczas ich trwania most będzie nieprzejezdny. Szacowana wartość tej inwestycji to 6,5 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: