Remont mostu na DK11 w Obornikach – powstaje most tymczasowy
Do końca 2019 r. potrwa remont mostu na DK11 w Obornikach. Do wiosny ma powstać tymczasowa przeprawa. Zdjęcia: GDDKIA

Do końca I kwartału tego roku ma powstać most tymczasowy, który przejmie ruch na czas budowy nowego obiektu na Warcie w Obornikach. Ruch drogą krajową nr 11 w Obornikach już teraz odbywa się z dużymi utrudnieniami. Prace mają potrwać do końca roku.

- Wykonawca skończył prace projektowe, uzyskał niezbędne pozwolenia i rozpoczyna budowę mostu tymczasowego która potrwa do końca I kwartału bieżącego roku. Po wybudowaniu przeprawy i przełożeniu ruchu wiosną rozpocznie się gruntowny remont istniejącego mostu który potrwa do końca roku. Ruch będzie odbywał się po jezdni o szerokości ponad 7 metrów, a piesi będą mogli korzystać z jednostronnego chodnika – informuje biuro prasowe poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Wyremontowany most przez Wartę będzie miał zwiększoną nośność, 168 metrów długości. Kierowcy dostaną do dyspozycji dwa pasy ruchu po 3,5 m. Szersze będą też chodniki i pojawią się nowe balustrady i bariery ochronne. Remont obejmuje dodatkowo odcinki dojazdowe do mostu. W sumie długość remontowanego odcinka DK11 wynosi 205 m.

 

To nie jedyna inwestycja drogowa na terenie Obornik. Przypominamy o trwających pracach przy budowie obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178. Zmianie uległa organizacja ruchu na DK11 w Obornikach. Ruch z DK11 przełożono na tymczasowy „bypass”. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienie potrwa do końca marca br.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

xxc
2019-01-30 21:31
głowny ruch tranzytowy przebiega DK 11 a nie DW 178, wiec inwestycja niewłaściwa, chyba , ze chodzi o dojazd do tego "zamku" w Stobnicy
WZ
2019-01-18 14:22
Jedyna rozsądna przeprawa przez Wartę w okolicy dla tranzytu nad morze i ciężkiego transportu.Niestety niewidoczna dla GDDKiA.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: