Remont mostu przez Narew w Nowym Dworze Mazowieckim. Jeździmy wahadłowo na DK85
Utrudnienia na moście przez rz. Narew w Nowym Dworze Mazowieckim - ruch wahadłowy na DK85. Zdjęcia: GDDKIA

Duże utrudnienia czekają na kierowców na moście przez Narew w Nowym Dworze Mazowieckim w ciągu drogi krajowej nr 85. Ruch będzie odbywał się wahadłowo.

- Od 8 maja br. będzie obowiązywał ruch wahadłowy na moście przez rzekę Narew w Nowym Dworze Mazowieckim. Ruch będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej i wspomagany sterowaniem ręcznym dla zapewnienia równomiernego przejazdu pojazdów oczekujących. – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach prac remontowych wykonawca zajmie się naprawą przęseł, podpór wiaduktów, dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia i zabezpieczeniem antykorozyjnym obiektu. Po zrealizowaniu tych robót ułożona zostanie nowa nawierzchnia na moście i chodnikach oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

Most przez Narew w ciągu DK85 w Nowym Dworze Maz.

Most przez Narew w ciągu DK85 w Nowym Dworze Maz. Zdjęcia: GDDKIA

Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok. 2,7 mln zł. Umowny termin zakończenia robót minie w październiku 2019 r.

Droga krajowa nr 85 to jedna z najkrótszych krajówek na mapie drogowej Polski. Droga o długości niespełna 5 km łączy drogę ekspresową S7 w miejscowości Kazuń Nowy z Nowym Dworem Mazowieckim.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

kierowca roweru
2019-05-08 17:27
Krzyżówka DK85 z S7 i DW 579 nadaje się do przebudowy. Tam z drogi wojewódzkiej wjechać na S7 w kierunku Gdańska graniczy z cudem (w przypadku wysokiego natężenia ruchu). Koniecznie powinno się przebudować to miejsce do postaci prawdziwego węzła.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: