Remontują DK11 w Wielkopolsce
Remont drogi krajowej DK11 w woj. wielkopolskim prowadzony jest na odcinkach koło Pleszewa i Środy Wielkopolskiej koło Poznania. Zdjęcia: GDDKIA

Rusza remont kolejnego odcinka drogi krajowej nr 11 w woj. wielkopolskim. Prace obejmą odcinek w okolicy Środy Wielkopolskiej pod Poznaniem i zakończą się w maju przyszłego roku. Do grudnia z kolei potrwają utrudnienia na odcinku jedenastki za Pleszewem.

Od wtorku, 20 listopada, rozpocznie się remont drogi krajowej nr 11 na odcinkach: Środa Wielkopolska – Miąskowo wraz z remontem skrzyżowania drogi krajowej z drogą gminną do Marianowa oraz Murzynówko - Krzykosy o łącznej długości ponad 11 km.

 

W miejscu prowadzenia prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h (poza terenem zabudowanym) 40 km/h ( w terenie zabudowanym) . Prace potrwają do połowy maja 2019 roku.

 

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Kalisz S.A. , które w ramach zawartej umowy wykona nową nawierzchnie drogi, oznakowanie poziome oraz pionowe, uzupełni pobocza i zjazdy destruktem asfaltowym. Koszt prac to ponad 15,3 mln zł.

 

Przypominamy, że prowadzony jest remont nawierzchni na DK11 na odcinku Pleszew Dobra Nadzieja, oraz w miejscowości Wyszki. W tych miejscach kierowcy napotkają utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie. Remont potrwa do początku grudnia br. Wykonawcą robót jest także Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Kalisz S.A. Koszt prac to ponad 3 mln zł brutto.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: