Remontują krajową ósemkę w Markach
Rozpoczął się remont drogi krajowej nr 8 w Markach. Na początku prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Białegostoku. Zdjęcia: GDDKIA

We wtorek, 10 kwietnia br. rozpoczął się remont nawierzchni drogi krajowej nr 8 w miejscowości Marki. Prace podzielono na etapy. Remont jezdni w kierunku Białegostoku potrwa do maja, później ruszą prace na jezdni w stronę Warszawy.

Remontem DK8 w Markach zajmuje się firma Astaldi, wykonawca II zadania w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Marki-Radzymin. Prace związane z frezowaniem, wymianą nawierzchni oraz wykonaniem nowego oznakowania będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności remontowana będzie jezdnia w kierunku Białegostoku.

 

Zaczął się remont drogi krajowej nr 8 w Markach

Zaczął się remont drogi krajowej nr 8 w Markach. Zdjecia: GDDKIA

Na czas trwania prac odcinek DK8 zostanie zamknięty, co oznacza, że ruch w obu kierunkach będzie prowadzony na jezdni w stronę Warszawy (po 1 pasie ruchu w obu kierunkach) - ruch w Alei Piłsudskiego od Granicznej w okolice Cmentarnej jest przeniesiony na nitkę zachodnią.

Przewidziane zostały następujące etapy remontu drogi krajowej nr 8 w Markach:

  • Etap I – od ul. Wiewiórki do miejscowości Cegielnia. Zamknięte będą wjazdy na jezdnię prawą z ulic: Cmentarna, Wenecka, Ceglana i Pólko. Nie będzie również możliwości wjazdu i zjazdu na wiadukt w Strudze (DW631).

  • Etap II - od ul. Rybnej do ul. Wiewiórki.

  • Etap III - od ul. Słonecznej do ul. Rybnej.

  • Etap IV - od ul. Barbary do ul. Słonecznej.

 

Każdy etap będzie trwał około 2 tygodnie. Planowany termin zakończenia robót na jezdni w kierunku Białegostoku to połowa maja br. Następnie wykonawca będzie prowadził prace na jezdni w kierunku Warszawy.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: