Rozbudowana DK45 na Opolszczyźnie służy kierowcom
Pod koniec kwietnia 2019 r. uroczyście otwarto odcinek Reńska Wieś-Większyce-Poborszów w ciągu DK45.

Bez utrudnień, kierowcy korzystają z nowego, ponad 7 km, odcinka drogi krajowej nr 45 pomiędzy miejscowościami Reńska Wieś – Większyce – Poborszów w woj. opolskim. Droga została rozbudowana a niebezpieczne skrzyżowanie w Reńskiej Wsi przebudowano.

Inwestycja miała na celu rozbudowę drogi krajowej nr 45 na długości około 7,2 km polegającą na przebudowie w Reńskiej Wsi skrzyżowania dróg krajowych nr 45,38 i drogi wojewódzkiej nr 418 na rondo turbinowe oraz rozbudowę ronda w Większycach. Przebudowane zostały także 3 skrzyżowania w miejscowościach Większyce i Komorno, powstały też chodniki i ciągi pieszo-rowerowe i zatoka autobusowa.

Pierwsze prace rozpoczęto w kwietniu ub. roku. Wstępny termin oddania tej inwestycji planowany był na koniec listopada 2019 r. Dzięki uzyskaniu przez wykonawcę zgody na zamknięcie drogi i pełną mobilizację sił na budowie, droga została oddana do ruchu pół roku wcześniej. Pierwszym uruchomionym dla ruchu odcinkiem było rondo w Reńskiej Wsi w listopadzie ub. roku, kolejno w grudniu ubiegłego roku został oddany do ruchu odcinek pomiędzy Reńską Wsią i rondem w Większycach, a w marcu b.r. oddano do ruchu ostatni odcinek pomiędzy Większycami, Komornem i Poborszowem.

Wszystkie prace wyniosły około 37 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: