Rozbudowana DK91 pod Świeciem ułatwi dojazd do ekspresowej S5
Około 2 km odcinek DK91 koło Świecia przejdzie rozbudowę. Dzięki inwestycji poprawi się dojazd do przyszłej drogi S5. Zdjęcia: GDDKIA

Oferta firmy STRABAG została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na przebudowę drogi krajowej nr 91 w Przechowie koło Świecia. Wspomniany odcinek będzie jedną z głównych tras dojazdowych do powstającej drogi ekspresowej S5.

Najkorzystniejsza oferta na przebudowę DK91 pod Świeciem opiewa na ponad 77 mln 600 tys. zł brutto. - Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, oprócz ceny, punktowany był okres gwarancji jakości oraz doświadczenie kierownika budowy. Po upływie czasu na wniesienie ewentualnych odwołań, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą, a następnie rozpoczęcie prac budowlanych – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

W ramach rozbudowy około 2 kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 91 planowana jest m.in.: rozbiórka 270 metrów estakady i budowa nowej poszerzonej wraz z modernizacją całego układu dojazdowego. Powstanie również skrzyżowanie typu rondo na skrzyżowaniu łącznicy i ul. Bydgoskiej.

Po rozpoczęciu robót, najwięcej zmian kierowcy mogą spodziewać się na drodze 91 w kierunku istniejącej obwodnicy Świecia (przyszła droga ekspresowa S5).

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: