• Facebook - conadrogach
Rozkręca się budowa drogi ekspresowej S6 w zachodniopomorskim
Najdłuższy plac budowy w województwie (łącznie to 140 km drogi ekspresowej S6) zaczyna coraz bardziej tętnić życiem. Przed wykonawcami pełne dwa sezony robót budowlanych, podczas których powinni zakończyć realizację tej inwestycji, tak aby w 2019 roku kierowcy mogli pojechać drogą ekspresową z Goleniowa do Koszalina. Zdjęcia: GDDKIA

Z każdym tygodniem budowa drogi ekspresowej S6 - największej inwestycji infrastrukturalnej w województwie zachodniopomorskim staje się coraz bardziej widoczna.

Rozpoczęły się już roboty na 6 odcinkach drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina o łącznej długości 120 kilometrów. Wykonawcy uzyskiwali decyzje ZRID i wchodzili na plac budowy od grudnia 2016 do marca 2017 roku. Ponadto od wiosny ubiegłego roku w budowie jest obwodnica Koszalina i Sianowa o długości 20,1 km.

Zakres robót jest cały czas rozszerzany, prowadzone są roboty ziemne i ruszają prace przy obiektach mostowych. Najdłuższy plac budowy w województwie (łącznie to 140 km) zaczyna coraz bardziej tętnić życiem. Przed wykonawcami pełne dwa sezony robót budowlanych, podczas których powinni zakończyć realizację tej inwestycji, tak aby w 2019 roku kierowcy mogli pojechać drogą ekspresową z Goleniowa do Koszalina. Rok wcześniej powinna być gotowa obwodnica Koszalina i Sianowa.

Budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6 i S11

Plac budowy drogi ekspresowej S6 -obwodnica Koszalina i Sianowa. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa drogi nieuchronnie wiąże się z utrudnieniami w ruchu w miejscach, w których nowa inwestycja koliduje z istniejącym układem drogowym i w miejscach, w których poruszają się pojazdy budowy. W przypadku tej inwestycji utrudnienia będą największe na odcinku od Goleniowa do rejonu miejscowości Modlimowo (na tym fragmencie nowa droga biegnie blisko obecnej DK nr 6). Na odcinku Goleniów – Nowogard i Płoty – Kiełpino zostały już oznakowane wjazdy na budowę. Wraz z postępem robót będą pojawiały się kolejne zmiany w organizacji ruchu.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Tomicz
2017-04-14 16:16
Oczywiście zdjęcie zrobione w okolicy Goleniowia. Redaktor miszcz ;)
Drogowiec
2017-04-14 12:38
Nie kojarzę takiego rejony przy budowie obwodnicy Koszalin - Sianów. Komuś chyba pomyliły się zdjęcia.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
SPRAWDŹ CO NA DROGACH
WYZNACZANIE TRASY