Ruch po nowej jezdni S6 Nowogard – Płoty, na razie z ograniczeniami
Droga ekspresowa S6 Nowogard - Płoty w budowie. Zdjęcia: GDDKIA

Między miejscowościami Lisowo, a Żabowo na budowanym odcinku drogi ekspresowej S6 Nowogard - Płoty ruch pojazdów został przerzucony z dotychczasowego przebiegu DK6 na drogi wspomagające i jezdnię zachodnią nowej S6. Wykonawca zajmie się teraz budową drugiej jezdni.

Zmiana organizacji ruchu nastąpiła na odcinku o długości około 5 km i umożliwi wybudowanie w miejscu obecnej DK6 jezdni nowej drogi S6. Na tym fragmencie budowanej S6 przebieg nowej drogi pokrywa się ze starą i po to, aby wykonać całość dwujezdniowej drogi ekspresowej trzeba przekładać ruch na wykonane już fragmenty nowego układu drogowego.

Na wspomnianym odcinku obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 60 km/h, a w rejonie wyjazdów z placu budowy i przejazdów z jednej jezdni na drugą do 40 km/h.

Drogowcy zapowiadają, ze w następnych tygodniach będą wprowadzane kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z budową drogi S6.

 

Zmiana organizacji ruchu w związku z budową drogi ekspresowej S6

Zmiana organizacji ruchu w związku z budową drogi ekspresowej S6. Mapa: GDDKIA

 

Droga ekspresowa S6 Nowogard – Płoty wybudowana będzie w przekroju dwujezdniowym, po 2 pasy ruchu na każdej jezdni. Dostępność do drogi będzie jedynie w węzłach drogowych, natomiast ruch lokalny będzie się odbywać za pomocą dróg zbiorczych oraz bezkolizyjnych przejazdów drogowych z jednej strony drogi na drugą (bez połączenia z droga ekspresowa). Planowany odcinek drogi biegnie początkowo wzdłuż istniejącej linii kolejowej, następnie omija miejscowość Żabowo, Żabówko, Wyszogóra i Lisowo. Dalej przechodzi w obwodnicę miasta Płoty, omija miejscowość od zachodu i północy. Po ominięciu miasta Płoty planowana droga przekracza rzekę Rega i w okolicach skrzyżowania drogi krajowej nr 6 z drogą powiatową nr 3121Z wchodzi w ślad drogi krajowej nr 6.

 

Budowa 20 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 Nowogard – Płoty zakończy się w przyszłym roku. Odcinek jest częścią większej inwestycji jaką jest budowa 120 km drogi ekspresowej S6 z Goleniowa do Koszalina. Odcinki będą oddawane do ruchu w 2019 roku. Opóźnienie jest na obwodnicy Koszalina i Sianowa. Część obwodnicy Koszalina i Sianowa będzie gotowa w przyszłym roku, a całość w 2020 roku.

 

Droga krajowa nr 6 jest najważniejszą trasą drogową Pomorza i należy do najważniejszych ogniw krajowego systemu komunikacyjnego. Łączy największe miasta Polski Północnej: Szczecin, Gdańsk, Gdynię, Słupsk, Koszalin. Stanowi połączenie drogowe polskich portów morskich, od Świnoujścia i Szczecina, do portów Trójmiasta. Od niej odchodzą na północ drogi obsługujące tereny turystyczne. Stanowi ona także część korytarza transportowego, łączącego obwód Kaliningradzki z Europą Zachodnią oraz połączenie na Litwę – do Kowna i Wilna.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: