Ruszył remont krajowej jedynki w Siewierzu
28 września br. rozpoczął się remont nawierzchni betonowej na DK1 w Siewierzu. Prace potrwają około tygodnia. Zdjęcia: GDDKIA

W piątek, 28 września br. rozpoczął się remont nawierzchni betonowej na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu (woj. śląskie). Obejmuje on wykonanie 2 nowych płyt, na prawym pasie jezdni w kierunku Katowic, w rejonie skrzyżowania DK1 z ul. Bytomską w Siewierzu.

Prace ruszyły od godzin porannych i obejmują rozbiórkę uszkodzonych płyt betonowych. Po rozbiórce wykonawca sprawdzi nośność podbudowy metodą statyczną z wykorzystaniem płyty VSS. Badanie to pozwoli na określenie konieczności wzmocnienia podbudowy. - Jeśli zajdzie konieczność to wzmocnimy podbudowę kruszywem łamanym, na którą następnie ułożymy nową nawierzchnię z betonu drogowego. Ta cześć robót powinna zakończać się w godzinach nocnych – informują drogowcy.

Na czas prowadzonych prac nastąpi zawężenie dwupasowego przekroju jedni drogi krajowej do jednego pasa. Na odcinku, o długości około 50 m, ruchu odbywał będzie się jednym – lewym pasem. Zostanie wyznaczony również limit prędkości do 50 km/h oraz wprowadzony zakaz wyprzedzania.

Aby skrócić do minimum czas trwania remontu, nawierzchnia zostanie wykonana ze specjalnego betonu drogowego z domieszkami chemicznymi przyspieszającymi wiązanie i przyrost wytrzymałości. Będzie to również beton o wysokiej wytrzymałości gwarantowanej (na ściskanie) 60MPa.

- W trakcie betonowania zostaną pobrane próbki, które będą badane w odstępach 24 godzinnych. W chwili osiągnięcia przez próbki określonej wytrzymałości – nie mniejszej niż 40MPa, możliwe będzie udostepnienie tej nawierzchni dla użytkowników drogi. Przewidujemy, że etap przyrostu wytrzymałości betonu pozwalającego na udrożnienie drogi potrwa około 5 dób – dodają.

Jeżeli pogoda dopisze to utrudnienia powinny zostać usunięte do 4 października br.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: