• Facebook - conadrogach
S10: Prawie 42 mln zł to najtańsza oferta dla obwodnic Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa
Projektem i budową drugiej jezdni dla obwodnic Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu trasy S10 zainteresowanych jest 5 wykonawców. Zdjęcia: GDDKIA

Otwarto oferty cenowe w przetargu na projekt i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Najniższa zaproponowana cena to 41,8 mln zł.

W przetargu wpłynęło 5 ofert, które opiewały na kwoty od 41,8 do 60,4 milionów złotych. Wszyscy wykonawcy zaproponowali czas realizacji skrócony o 3 miesiące (do 31 miesięcy) i gwarancję wydłużoną do 10 lat. Najniższą cenę za realizację zadania zaproponowała firma Energopol Szczecin S.A.. Po sprawdzeniu złożonych przez wykonawców ofert cenowych zostanie wybrana najkorzystniejsza oferta. Podpisanie umowy planowane jest w III kwartale tego roku. Realizacja inwestycji powinna się zakończyć w IV kwartale 2020 roku.

Druga jezdnia ekspresowej drogi S10 na odcinku obwodnic Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa będzie realizowana w formule projektuj i buduj. Wykonawca będzie miał 31 miesięcy na realizację zadania, w tym 10 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID. Z czasu realizacji robót budowlanych będą wyłączane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

 

W ramach inwestycji powstanie druga (północna) jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa o długości 6,4 km, a istniejąca jezdnia zostanie wyremontowana. Przy realizacji obwodnicy w latach 2005-2007 przewidziano rezerwę na drugą jezdnie, w związku z tym wymagana jest budowa tylko jednego wiaduktu w ciągu nowej jezdni. Wybudowana zostanie również łącznica relacji Szczecin - Kobylanka na węźle Kobylanka (Motaniec) oraz droga wspomagająca Niedźwiedź – Zdunowo o długości 3,2 km. Po zakończeniu realizacji tego projektu cały odcinek „dziesiątki” od granicy miasta Szczecina do początku obwodnicy Stargardu zostanie oznakowany jako droga ekspresowa.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: