1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S2: Coraz dłuższa Południowa Obwodnica Warszawy

S2: Coraz dłuższa Południowa Obwodnica Warszawy

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2013-08-13
S2: Coraz dłuższa Południowa Obwodnica Warszawy
Od sierpnia kierowcy wjeżdżający do Warszawy od zachodu autostradą A2 korzystają z trasy o parametrach drogi ekspresowej (droga ekspresowa S2) aż do al. Krakowskiej. Do końca sierpnia oddany zostanie również fragment drogi ekspresowej S2 od Al. Krakowskiej do lotniska Chopina. Będzie to kolejny około 5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej, który mieszkańcom Warszawy zapewni połączenie z węzłem Marynarska oraz bezproblemowy dojazd na lotnisko od strony Poznania. Z kolei we wrześniu planowane jest otwarcie ostatniego około 2-kilometrowego fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy.
Oddany 31 lipca br. fragment drogi ekspresowej S2 w Warszawie odciąży mieszkańców Piastowa i Ursusa a kierowcom pozwoli na sprawniejszą podróż w kierunku Wrocławia lub Krakowa. Ten 6-kilometrowy odcinek pozwoli dojeżdżającym z Pruszkowa, Grodziska czy Żyrardowa zaoszczędzić w drodze do pracy nawet pół godziny. Oszczędność dla podróżujących z Raszyna czy Michałowic to około 20 minut. Kierowcy jadący z zachodu autostradą A2 lub S8 Konotopa-Powązkowska w węźle Konotopa wjadą na trasę główną, gdzie będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Od połowy czerwca kierowcy korzystają z pierwszego dwukilometrowego odcinka trasy NS pomiędzy węzłami Warszawa Lotnisko (MPL Okęcie) i Marynarska. Jest to alternatywny dojazd do lotniska Chopina w Warszawie.

Otwarty pod koniec lipca odcinek południowej obwodnicy Warszawy jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach działania 6.1 Rozwój sieci drogowej TEN-T. Projekt Budowa drogi ekspresowej S2, w Warszawie, odcinek węzeł "Konotopa" - węzeł "Puławska" wraz z odcinkiem węzeł "Lotnisko" - Marynarska (S79) otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 2,2 mld zł (wartość całego projektu to ponad  4,3 mld zł).
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S2 Utrudnienia na drodze S79 Jak dojadę - Grodzisk Mazowiecki Jak dojadę - Piastów