• Facebook - conadrogach
S2: Pierwsze pozwolenie na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy
Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2. Mapa: GDDKiA

Wojewoda Mazowiecki wydał pierwszą decyzję zezwalającą na rozpoczęcie prac budowlanych dla przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Decyzja ta jest jednym z etapów budowy drogi ekspresowej S2 Puławska – Lubelska na odcinku przebiegającym przez Ursynów.

Pozwolenie na Budowę dotyczy wzmocnienia tunelu szlakowego I linii metra warszawskiego w rejonie przejścia przyszłego tunelu drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy.

- Roboty będą wykonywane w rejonie skrzyżowania ulic Płaskowickiej i KEN. Polegać będą na wykonaniu konstrukcji wsporczej i wzmacniającej tunel metra w celu umożliwienia przejścia tunelem drogowym pod linią metra. Ponadto będą prowadzone prace związane z istniejącą kolidującą infrastrukturą podziemną – informują drogowcy.

Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą prace budowlane ruszą jeszcze w styczniu 2017r. Przed przystąpieniem do wykonywania robót, wykonawca uzgodni projekt czasowej organizacji ruchu a informacje o zmianach będą podawane na bieżąco.

Budowę drogi ekspresowej S2 Puławska - Lubelska podzielono na 3 odcinki realizacyjne:

  • odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem
  • odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę
  • odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

 

Wykonawcy wszystkich odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy mają czas na złożenie wszystkich wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) do kwietnia 2017r. Jak informuje GDDKiA do Wojewody Mazowieckiego wpłynęły już następujące wnioski:

Zadanie A – 30.08.2016r. wniosek na węzeł Warszawa Zachód

Zadanie B – 10.11.2016r. wniosek na most przez rz. Wisłę

– 13.12.2016 r. wniosek na odcinek od mostu do w. Wał Miedzeszyński

Zadanie C – 26.10.2016r. wniosek w. Wał Miedzeszyński – w. Lubelska.

W ramach realizacji POW na odcinku pomiędzy węzłem Puławska a węzłem Lubelska przewidziana jest m.in. budowa: drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, tunelu pod Ursynowem, mostu przez Wisłę i estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. W ciągu trasy powstaną węzły drogowe: „Ursynów Zach.”, „Ursynów Wschód”, „Przyczółkowa”, „Wał Miedzeszyński”, „Patriotów” oraz docelowo przewidziano rezerwę pod dodatkowy węzeł „Czerniakowska Bis”, który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami „Przyczółkowa” i „Wał Miedzeszyński”.

Budowa 18-kilometrowego odcinka obwodnicy Warszawy od Puławskiej do połączenia z przyszłą drogą ekspresową S17 w kierunku Lublina ma zakończyć się w 2020 r.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: