• Facebook - conadrogach
S7 Chęciny - Jędrzejów w budowie. Kolejna zmiana organizacji ruchu
Budowa drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów. Zdjęcia: GDDKIA

Od piątku 13 lipca zostanie wprowadzona zmiana w tymczasowej organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 0161T w miejscowości Mnichów. Zmiana organizacji spowodowana jest koniecznością wykonania robót przy budowie ronda nr 8 łączącego istniejącą drogę powiatową i docelowe dojazdy do Węzła Mnichów i obiektu WD-18 nad budowaną drogą ekspresową S7.

Na tym etapie organizacji ruchu zmiany obejmować będą ustawienie oznakowania wygradzającego pobocze drogi powiatowej i częściowe zwężenie (podyktowane koniecznością ustawienia oznakowania U-21) jezdni oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Z uwagi na krótkie odcinki objęte zmianą organizacji - 70 i 60 m oraz niewielkie natężenie ruchu, nie przewiduje się utrudnień w poruszaniu się pojazdów.

Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów będzie miała długość około 21 km i połączy wybudowaną w 2013 roku obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa. W ramach zadania powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe w Tokarni, Brzegach i Mnichowi . Umowę na realizację inwestycji na kwotę 585,7 mln zł podpisano w czerwcu 2015 z konsorcjum z liderem Salini Polska.

Planowany termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2017 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: