S7 dłuższa o kolejne 4 km. Cała trasa Chęciny – Jędrzejów dwujezdniowa
Jeszcze przed świętami kierowcy pojadą całym odcinkiem drogi ekspresowej S7 Chęciny - Jędrzejów. Do ruchu oddano ostatnie 4 km trasy. Zdjęcia: GDDKIA

Od Skarżyska Kamiennej do granic z woj. małopolskim jeździmy już dwiema jezdniami. Obie jezdnie budowanej drogi ekspresowej S7 między węzłami Mnichów i Jędrzejów Północ (długość 4 km) zostały udostępnione kierowcom. Dzięki temu cały 21-kilometrowy odcinek "siódemki" Chęciny - Jędrzejów jest dwujezdniowy.

Kierowcy długo zmagali się z utrudnieniami związanymi z przeciągającą się budową drogi ekspresowej S7 Chęciny – Jędrzejów. W ostatnim czasie jeździli fragmentami jednej jezdni, a ruch spowolniony był przełożeniami z jednej jezdni na drugą. Od dzisiaj jeździmy całym odcinkiem…

- Po udostępnieniu dwóch jezdni budowanej trasy S7 poprawi się bezpieczeństwo i płynność ruchu tranzytowego między Warszawą a Krakowem, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych. Dzięki skierowaniu komunikacji zbiorowej na drogi dojazdowe i usytuowaniu tam przystanków, piesi nie będą już przechodzić przez ciąg główny dwujezdniowej trasy. Ruch lokalny odbywał się będzie poprzez wybudowany węzeł Mnichów, nowy wiadukt w miejscowości Podchojny oraz istniejący węzeł Jędrzejów Północ – informują przedstawiciele kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W tym roku do użytkowania oddane zostały trzy odcinki budowanej drogi ekspresowej S7 Chęciny – Jędrzejów o łącznej długości około 17 km między Chęcinami a Mnichowem. Cała inwestycja polegała na budowie ponad 21 km trasy. Od tygodnia kierowcy korzystają z odcinka między węzłem Brzegi a węzłem Mnichów. Po udostępnieniu obu jezdni ostatniego fragmentu budowanej S7 między Mnichowem a Jędrzejowem, cały 21-kilometrowy odcinek od Chęcin do Jędrzejowa jest dwujezdniowy i przejezdny.

Udostępnienie do ruchu jezdni S7-ki nie oznacza jednak końca inwestycji. Na ciągu głównym obowiązywać będą ograniczenia prędkości z uwagi na kontynuację robót wykończeniowych.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

grand
2018-12-21 20:42
Cieszę się , że oddają kolejne kawałki S7. Ale przydałaby się jakaś szczegółowa mapka tego odcinka S7 od Chęcin do Jędrzejowa (z węzłami).
conadrogach
2018-12-21 13:06
Dziękujemy za słuszną uwagę
Marek
2018-12-21 12:02
Nie dwoma jezdniami lecz DWIEMA jezdniami

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: