Są chętni do projektowania drogi S19 na Mazowszu. Jej budowa do 2025 r.
Budowa drogi ekspresowej S19 w w oj. mazowieckim powinna zakończyć się w 2025 r. Obecnie GDDKIA wybiera wykonawcę który zaplanuje trasę. Zdjęcia: GDDKIA

Osiem biur projektowych jest zainteresowanych opracowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla 32 km przyszłej drogi ekspresowej S19 na terenie woj. mazowieckiego.

Wartość złożonych ofert wynosi od ok. 5,5 do prawie 14 mln zł. Drogowcy planują przeznaczyć na to zadanie około 5,8 mln zł. W budżecie GDDKIA mieści się tylko oferta firmy Mosty Katowice. Czas realizacji całości dokumentacji przyszłego odcinka via Carpatii wyniesie 32 miesiące.

- Komisja przetargowa po zweryfikowaniu ofert wyłoni najkorzystniejszą a umowę z wykonawcą planujemy podpisać w połowie roku. Przypomnijmy, że zadaniem biura projektowego będzie przygotowanie możliwych do realizacji wariantów przebiegu przyszłej drogi ekspresowej na odcinku od granicy z woj. podlaskiego - Łosice - granica z woj. lubelskim. Propozycje przebiegu trasy zostaną przedstawione społeczeństwu podczas spotkań informacyjnych. Wszystkie warianty przebiegu zostaną poddane analizie obejmującej aspekty techniczne, ekonomiczne i środowiskowe. Jeden z nich zostanie wskazany Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska jako preferowany. Po otrzymaniu decyzji środowiskowej wykonawca przeprowadzi badania geologiczne terenu przyszłej trasy oraz wykona elementy koncepcji programowej – wyjaśniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dalszym etapem przygotowań do realizacji drogi S19 będzie opracowanie dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę. Zgodnie z zapisami w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025) realizacja tego odcinka S19-ki zaplanowana jest na lata 2022-2025.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: