• Facebook - conadrogach
Są pieniądze na wielkie zmiany w centrum Nysy
Obwodnica Nysy uwolniła miasto od tranzytu. Teraz czas na przebudowę centrum. Zdjęcia: GDDKIA

Powstająca obwodnica Nysy odciąży miasto od tranzytu. Na tym jednak nie koniec inwestycji bo centrum Nysy dzięki dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego zostanie przebudowane. Zbudowane zostanie również centrum przesiadkowe oraz uzbrojone tereny po dawnej fabryce samochodów. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

W ramach programu gminnego, o łącznej wartości około 30 milionów złotych, zmieni się głównie centrum Nysy, które zostanie gruntownie przebudowane.

– Jest to wielki projekt, jakiego w Nysie jeszcze nie było. Dzięki przebudowie ulic: Kolejowej, Wrocławskiej, Rynku i Celnej, zwiększy się atrakcyjność turystyczna naszego miasta. Ważne jest również uzbrojenie terenów inwestycyjnych po zakładach FSD. Jest to szansa gospodarcza dla naszego miasta – mówi Bogusław Wierdak, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opolskiego.

Prace w centrum Nysy rozpoczną się jeszcze w tym roku. – W ramach projektu powstaną m.in. nowe ścieżki pieszo-rowerowe, a ulice i chodniki zostaną wybrukowane kostką. Przy drodze staną nowe latarnie i ławki. Zamontowany zostanie także inteligentny system zarządzania ruchem i interaktywna informacja pasażerska. Pojawią się tablice informujące np. o tym, ile jest wolnych miejsc parkingowych w śródmieściu – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

Na terenach po dawnej fabryce samochodów powstanie Nyski Park Przemysłowy. Zmodernizowana zostanie okolica. Wybudowana zostanie również ścieżka rowerowa od ul. Kadłubka do ul. Słowiańskiej.

Te gminne inwestycje to jedynie część większego projektu, w ramach którego zyska Nysa. Dzięki projektowi powiatu zostanie wybudowany również parking podziemny, przebudowane kolejne ulice, wybudowane rondo przy Wieży Ziębickiej, zakupione zostanie 11 autobusów dla nyskiego PKS.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: