1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Sezon remontowy na Warmii i Mazurach

Sezon remontowy na Warmii i Mazurach

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2013-08-15
Sezon remontowy na Warmii i Mazurach
Trwają remonty nawierzchni odcinków dróg krajowych w województwie warmińsko-mazurskim. Do października 2013 r. za kwotę około 28 mln zł nową nawierzchnię uzyskają odcinki dróg krajowych o długości ponad 35 km.
Zakres zadań obejmuje frezowanie starej nawierzchni, profilowanie oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Remontami objętych zostało  31 najbardziej zdegradowanych odcinków dróg krajowych o łącznej długości 35 km.

Prace toczą się między innymi na drodze krajowej nr 15 (DK15) w  Nowym Mieście Lubawskim, na drodze krajowej nr 16 (DK16) na trasie Samborowo – Wirwajdy – Tyrowo czy na drodze nr 65 (DK65) Zdunki – Niedźwiedzkie. Wiąże się to z wprowadzeniem ruchu wahadłowego sterowanego przez sygnalistę.

Do tej pory zakończono już prace na 7 odcinkach dróg krajowych o łącznej długości ponad 5 km.  Są to fragmenty drogi krajowej nr 58 (DK58) w miejscowościach  Zgon i Stare Kiełbonki, odcinki pomiędzy Starymi Kiełbonkami a Zgonem i Kaliszkami a Białą Piską oraz na drodze krajowej nr 57 (DK57) w miejscowościach Lutry i Galiny oraz między Wozławkami a Bisztynkiem.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 15 Utrudnienia na drodze 16 Jak dojadę - Biała Piska Jak dojadę - Bisztynek