1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Skanska wykona kolejne remonty dróg w Świętokrzyskiem

Skanska wykona kolejne remonty dróg w Świętokrzyskiem

  1. conadrogach.pl
  2. info. prasowe
  3. 2014-04-15
Skanska wykona kolejne remonty dróg w Świętokrzyskiem
Skanska przebuduje drogę powiatową Klimontów - Obrazów oraz drogi gminne na terenie miasta Połańca. To kolejne inwestycje drogowe w tym regionie, które realizuje firma. Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 764 Staszów – Połaniec. Nowe inwestycje będą kosztować ponad 7 mln zł netto.
Droga Klimontów- Obrazów

Przebudowa drogi powiatowej Klimontów - Obrazów stanowi III etap projektu współfinansowanego ze środków unijnych. Inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Sandomierzu. Prace prowadzone będą na czterokilometrowym odcinku biegnącym przez miejscowości: Klimontów, Adamczowice, Kroblice, Dziewków.

W ramach tej przebudowy wzmocnina zostanie nawierzchnia istniejącej jezdni i poszerzona do szerokości 6 m. - mówi Tomasz Jaworek, Kierownik Budowy, Skanska. - W ciągu drogi wykonamy pobocza i chodniki, zjazdy do działek, przepusty oraz kanalizację burzową. Przebudowa drogi odbywać się będzie w istniejącym pasie drogowym.

Przebudowa i remont dróg gminnych w Połańcu

Kolejne inwestycje drogowe w województwie świętokrzyskim, które rozpocznie Skanska, to przebudowa i remont dróg gminnych w Połańcu na zlecenie inwestora, którym jest Miasto i Gmina Połaniec.

Zakres prac obejmuje remonty 14 odcinków dróg gminnych i osiedlowych w granicy miasta Połaniec oraz miejscowości Zdzieci Nowe.

Drogi zyskają nową nawierzchnię, a osiedla nowe parkingi - mówi Tomasz Jaworek. - Przebudowane zostaną także sieci wodnokanalizacyjne i cieplne w rejonie remontowanych dróg.

Harmonogram prac

Roboty drogowe na obu kontraktach ruszają 14 kwietnia br. Prace na odcinku Klimontów – Obrazów prowadzone będą do końca listopada, zaś w Gminie Połaniec do końca sierpnia br. Skanska będzie wykonywała prace w taki sposób, żeby uciążliwości były jak najmniej odczuwalne. Remontowane odcinki dróg będą przez cały okres trwania inwestycji przejezdne.

Kierowców i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas remontów – apeluje Tomasz Jaworek.

Po zakończeniu prac standard dróg i parkingów ulegnie zdecydowanej poprawie, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo i komfort komunikacji. Przebudowa dróg wpłynie na podniesienie ich przepustowości i standardu. Nowe drogi osiedlowe i gminne, chodniki oraz zjazdy do działek ułatwią mieszkańcom dojazd do ich posesji.

Od czerwca 2013r. Skanska prowadzi też roboty drogowe przy DW nr 764 Staszów-Połaniec. Zakończenie robót planowane jest na sierpień br. Wartość prac wyniesie ok. 20 mln zł.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 764 Jak dojadę - Klimontów Jak dojadę - Połaniec