Skrzyżowania w Skarżysku-Kamiennej i Mikułowicach w nowej odsłonie
Skrzyżowania w Skarżysku-Kamiennej na DK42 i Mikułowicach na DK73 będą przebudowane. Zdjęcia: conadrogach.pl

Będzie bezpieczniej na drodze krajowej nr 42 w Skarżysku-Kamiennej. W miejscu skrzyżowania powstanie rondo. Przebudowy doczeka się też skrzyżowanie w Mikułowicach na drodze krajowej nr 73. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na ich przebudowę w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Rondo w Skarżysku- Kamiennej powstanie w miejscu skrzyżowania dwujezdniowego odcinka drogi krajowej nr 42 z ulicą stanowiącą przedłużenie łącznicy węzła drogi ekspresowej S7. Dotychczas miejsce to było kolizyjne, głównie przez nadmierną prędkość jadących drogą 42 i nieuwagą kierowców na drodze podporządkowanej. Rondo ma rozwiązać te problemy.

Przebudowy doczeka się też skrzyżowanie w Mikułowicach na drodze krajowej nr 73. W ramach zadania wydzielone będą nowe pasy do skrętu w lewo.

Inwestycje w Skarżysku i Mikułowicach będą realizowane w systemie projektuj i buduj, co oznacza, że wyłonieni w przetargach wykonawcy najpierw sporządzą projekty, a następnie przystąpią do przebudowy skrzyżowań. Roboty zakończą się w październiku 2017 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: