1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Śląskie: Zniknie stary wiadukt nad DK86 w Będzinie

Śląskie: Zniknie stary wiadukt nad DK86 w Będzinie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-17
Śląskie: Zniknie stary wiadukt nad DK86 w Będzinie
Stary wiadukty nad drogą krajową nr 86 w Będzinie - zastąpi go nowy obiekt. Zdjęcia: GDDKIA
Kolejny wiadukt nad drogą krajowa 86 doczeka się przebudowy. Tym razem drogowcy zlecili wybudowanie, w miejsce wysłużonych już obiektów, nowego wiaduktu nad DK86 w ciągu ul. Wolności w Będzinie.

Wykonawcą nowego wiaduktu nad DK86 w ciągu ul. Wolności w Będzinie jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Mostkol z Moskorzewa. Prace realizowane w formule Projektuj i Buduj wyniosą ponad 9,7 mln zł.

- Na wykonanie inwestycji wykonawca będzie miał 28 miesięcy od daty podpisania umowy, z czego 12 przewidziane jest na opracowanie dokumentacji projektowej – przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Planowana jest rozbiórka istniejących obiektów tj. wiaduktu drogowego i kładki dla rowerów, a w ich miejsce budowa nowego obiektu. Na czas prac zmieni się organizacja ruchu.

Przypominamy, że na początku roku drogowcy rozstrzygnęli przetarg na przebudowę wiaduktów nad drogą ekspresową S86 w Katowicach.

W tym roku budowa nowych wiaduktów nad S86 w Katowicach

Nowe obiekty w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino, o długości blisko 85 m i szerokości ponad 14 m, zastąpią dotychczasowe, które zostały wybudowane w latach 80. XX wieku.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S86 Utrudnienia na drodze 86 Jak dojadę - Będzin