1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Starbag wykonawcą drugiej jezdni obwodnicy w ciągu przyszłej S10?

Starbag wykonawcą drugiej jezdni obwodnicy w ciągu przyszłej S10?

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2017-07-04
Starbag wykonawcą drugiej jezdni obwodnicy w ciągu przyszłej S10?
Wybrano wykonawcę II jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy wyłonili wykonawcę II jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Jeżeli nie będzie odwołań konkurentów to umowa zostanie podpisana w najpóźniej do końca września br.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę II jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa na drodze ekspresowej S10.

- Spośród 5 złożonych ofert została wybrana oferta konsorcjum firm STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. i STRABAG Sp. z o. o. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to w III kwartale tego roku powinna zostać podpisana umowa na realizację tej inwestycji. Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wykonanie projektów i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, następnie ruszą prace budowlane – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Kobylanki, Zieleniewa i Morzyczyna

Obwodnica Kobylanki, Zieleniewa i Morzyczyna. Zdjęcia: GDDKIA

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa drugiej jezdni obwodnicy, dzięki czemu trasa zyska parametry drogi ekspresowej . Inwestycja powinna zostać ukończona w IV kwartale 2020 roku.

Prace obejmą odcinek drogi krajowej nr 10 łączącym stolicę województwa – Szczecin ze Stargardem. W ramach inwestycji powstanie druga (północna) jezdna obwodnicy miejscowości Kobylanka, Morzyczyn i Zieleniewo o długości 6,4 km, a istniejąca jezdnia zostanie wyremontowana. Przy realizacji obwodnicy w latach 2005-2007 przewidziano rezerwę na drugą jezdnie, w związku z tym wymagane jest budowa tylko jednego wiaduktu w ciągu nowej jezdni i przedłużenia przepustów. Wybudowana zostanie również łącznica relacji Szczecin - Kobylanka na węźle Kobylanka (Motaniec) oraz równoległa do DK nr 10 droga wspomagająca Niedźwiedź – Zdunowo o długości 3,2 km. Po zakończeniu realizacji tego projektu cały odcinek „dziesiątki” od granicy miasta Szczecina do początku obwodnicy Stargardu zostanie oznakowany jako droga ekspresowa S10.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S10 Jak dojadę - Kobylanka