• Facebook - conadrogach
Starbag wykonawcą drugiej jezdni obwodnicy w ciągu przyszłej S10?
Wybrano wykonawcę II jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy wyłonili wykonawcę II jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi ekspresowej S10. Jeżeli nie będzie odwołań konkurentów to umowa zostanie podpisana w najpóźniej do końca września br.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę II jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa na drodze ekspresowej S10.

- Spośród 5 złożonych ofert została wybrana oferta konsorcjum firm STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. i STRABAG Sp. z o. o. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to w III kwartale tego roku powinna zostać podpisana umowa na realizację tej inwestycji. Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wykonanie projektów i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, następnie ruszą prace budowlane – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Kobylanki, Zieleniewa i Morzyczyna

Obwodnica Kobylanki, Zieleniewa i Morzyczyna. Zdjęcia: GDDKIA

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa drugiej jezdni obwodnicy, dzięki czemu trasa zyska parametry drogi ekspresowej . Inwestycja powinna zostać ukończona w IV kwartale 2020 roku.

Prace obejmą odcinek drogi krajowej nr 10 łączącym stolicę województwa – Szczecin ze Stargardem. W ramach inwestycji powstanie druga (północna) jezdna obwodnicy miejscowości Kobylanka, Morzyczyn i Zieleniewo o długości 6,4 km, a istniejąca jezdnia zostanie wyremontowana. Przy realizacji obwodnicy w latach 2005-2007 przewidziano rezerwę na drugą jezdnie, w związku z tym wymagane jest budowa tylko jednego wiaduktu w ciągu nowej jezdni i przedłużenia przepustów. Wybudowana zostanie również łącznica relacji Szczecin - Kobylanka na węźle Kobylanka (Motaniec) oraz równoległa do DK nr 10 droga wspomagająca Niedźwiedź – Zdunowo o długości 3,2 km. Po zakończeniu realizacji tego projektu cały odcinek „dziesiątki” od granicy miasta Szczecina do początku obwodnicy Stargardu zostanie oznakowany jako droga ekspresowa S10.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: