Strabag czy Eurovia rozbudują DK94 Modlnica – Giebułtów?
W przetargu na projekt i rozbudowę DK94 Modlnica – Giebułtów oferty złożyły dwie firmy. Zdjęcia: conadrogach.pl

28 miesięcy zajmie projektowanie i rozbudowa drogi krajowej nr 94 prowadzącej od skrzyżowania w Giebułtowie do węzła Modlnica, gdzie DK94 skrzyżuje się z przyszłą drogą ekspresową S52. Realizacją zadania zainteresowane są dwie firmy: Strabag i Eurovia.

- W otwartych 24 stycznia 2019 r. ofertach firmy zaproponowały ceny: 39 883 999,68 zł Eurovia oraz 35 490 199,95 zł Strabag. Zadanie chcą wykonać w ciągu 28 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu budowy nie będą wliczane okresy zimowe, od 15 grudnia do 15 marca – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę (ZRID) lub pozwolenia na budowę (PnB). Ta część zadania ma być wykonana w terminie 16 miesięcy od daty podpisania umowy. W zakres obowiązków wejdzie też sprawowanie nadzoru autorskiego w okresie wykonywania robót budowlanych oraz wykonanie robót budowlanych. Na etap budowy przewidziano 12 miesięcy od przekazania placu budowy, ale do czasu realizacji robót nie będzie wliczony okres zimowy, tj. od dnia 15 grudnia do 15 marca.

 

Rozbudowa drogi krajowej nr 94 od obwodnicy Krakowa S52 do Giebułtowa

Rozbudowa drogi krajowej nr 94 od obwodnicy Krakowa S52 do Giebułtowa. Mapa: GDDKIA

DK94 na odcinku Modlnica – Giebułtów ma być rozbudowana do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP. Przebudowa odcinka DK94 rozpocznie się od skrzyżowania w Giebułtowie a zakończy na węźle Modlnica, gdzie DK94 skrzyżuje się z planowaną drogą ekspresową S52. Przebudowane na ronda dwupasowe będą także trzy skrzyżowania, co pozwoli na zwiększenie przepustowości odcinka DK94 na długości ok. 1,7 km, poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Według danych Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. średnio na dobę przejeżdża na tym odcinku ponad 20 tys. pojazdów.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: