Strabag wybuduje 20 km nowej drogi S7 Ostróda – Olsztynek
Strabag zajmie się budową 20 km odcinka drogi ekspresowej S7 z Ostródy do Olsztynka. Zdjęcia: Strabag

Strabag zajmie się budową dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 z Ostródy do Olsztynka. Budowa 20 kilometrów nowej trasy wyniesie około 0,7 mld zł.

STRABAG Sp. z o.o. oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. wybuduje dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na linii Ostróda Południe - Rychnowo oraz Rychnowo - Olsztynek. Prace zajmą 20 miesięcy (bez okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i pochłonie 687 mln zł brutto.

W ramach dwóch kontraktów powstanie ponad 20-km odcinek drogi S7 Ostróda Południe – Olsztynek. Fragment Ostróda Południe-Rychnowo będzie miał 8,8 km długości, a Rychnowo-Olsztynek 11,25 km. Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, przebudową istniejącej drogi krajowej nr 7, budową 17 wiaduktów oraz 20 przejść ekologicznych, w tym jedno dla małych zwierząt i jeden przepust jako miejsce zimowania nietoperzy. Ponadto do zadań Wykonawcy należeć będzie wykonanie robót geotechnicznych, w tym wzmocnienie podłoża gruntowego pod budowę nasypów na każdym z odcinków.

Budowa drogi ekspresowej S7 Ostróda - Olsztynek

- Po zakończeniu realizacji tych dwóch odcinków, siódemka od Elbląga do granicy Olsztynka łącznie wyniesie ok. 100 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, dzięki której podróż z Elbląga do Warszawy skróci się nawet o 20 minut – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o.

To nie jedyne odcinki drogi ekspresowej S7 jakie buduje Strabag. Spółki z tej grupy zajmują się także budową 22 km S7 z Nidzicy do granicy z województwem mazowieckim. Inwestycję podzielono na dwa zadania: odcinek Nidzica Północ - Nidzica Południe o długości 9,1 km oraz odcinek Nidzica Południe - Napierki o długości 13,6 km. Wykonawcą pierwszego zadania o wartości 229,4 mln zł jest spółka Strabag, drugie za 263,1 mln zł realizuje firma Strabag Infrastruktura Południe (dawniej Heilit+Woerner). Prace planowo potrwają do maja 2017 roku.

Droga ekspresowa S7 jest strategicznym elementem układu drogowego Polski i dróg międzynarodowych. Łączy Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawę, Kielce, Kraków i Rabkę z granicą państwa w Chyżnem i dalej prowadzi przez Słowację do Budapesztu. Realizacja inwestycji poprawi nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także komunikację pomiędzy największymi miastami w całym kraju.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: