• Facebook - conadrogach
Strabag wybuduje odcinki S7 Płońsk- Strzegowo
Jest komplet umów na budowę S7 między Płońskiem a woj. warmińsko-mazurskim. Dwa odcinki na trasie Strzegowo-Płońsk zrealizują spółki z grupy Strabag. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisano umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,7 km. Są to Strzegowo - Pieńki (22 km) i Pieńki - Płońsk (13,7 km). Z nowej drogi, której budowa wyniesie około 828 mln zł, skorzystamy w maju 2021 roku.

Wykonawcą obu odcinków drogi ekspresowej S7 jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które wybuduje odcinek Strzegowo - Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk za 311,7 mln zł. Na obu zadaniach wykonawca zadeklarował 34-miesięczny okres wykonania robót oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych prac. Planowany termin zakończenia obu kontraktów to 12 maja 2021 r.

 

Budowa drogi ekspresowej S7 Strzegowo - Pieńki - PłońskBudowa drogi ekspresowej S7 Strzegowo - Pieńki - Płońsk. Mapa: GDDKIA

 

Prace obejmą projekt i budowę ok. 22-kilometrowego odcinka drogi S7 od Strzegowa do Pieniek oraz 13,7-kilometrowego fragmentu od Pieniek do Płońska. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu - 3,5 m każdy oraz 2,5-metrowy pas awaryjny. Dwa odcinki częściowo przebiegają nowym śladem, natomiast w większej części w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. W ciągu trasy powstaną również: węzły drogowe, miejsca obsługi podróżnych (MOP), infrastruktura dla ruchu pieszego i rowerowego, przepusty drogowe, przejazdy awaryjne, a także systemy odwodnienia drogi i obiektów inżynierskich.

- W zeszłym roku oddaliśmy do użytkowania 5 odcinków S7, zarówno na północy, jak i na południu kraju. Niedawno podpisaliśmy też kontrakt na budowę sąsiedniego odcinka S7 Napierki-Mława, a już za 3 lata nowa droga będzie służyła mieszkańcom i kierowcom podróżującym z północy na południe Polski - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o.

Zadania są częścią większej inwestycji polegającej na budowie 71 km drogi ekspresowej S7 w woj. mazowieckim. Podzielono ją na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Na dwa pozostałe odcinki umowy podpisano w grudniu 2017 roku.

Rusza realizacja drogi ekspresowej S7 na Mazowszu

- Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania - informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: