Świętokrzyskie: Mosty w Morawicy i Jacentowie jak nowe
W tym roku wyremontowane zostały mosty w Morawicy i Jacentowie w woj. świętokrzyskim. Zdjęcia: GDDKIA

W 2017 roku kompleksowy remont przeszedł most w Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73, a także most w Jacentowie w ciągu drogi krajowej nr 74. Łączny koszt robót to około 1,6 mln złotych.

Remonty mostów w Morawicy i Jacentowie realizowane były w systemie zaprojektuj i buduj, a to znaczy, że wyłonieni w ogłoszonych w pierwszym półroczu 2017 z przetargach wykonawcy mieli najpierw wykonać dokumentację niezbędną do prowadzenia robót, a następnie wyremontować obiekt. Prace obejmowały m.in. wymianę nawierzchni, izolacji, niezbędne naprawy w obrębie konstrukcji mostowej, remont chodników, wykonanie nowego oznakowania i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Roboty i procedury odbiorowe zakończyły się w drugim półroczu br. Koszt remontu w mostu przez rzekę Czarna Nida w Morawicy wyniósł około 1 mln złotych, a koszt remontu mostu przez Kanał Staszicowski do rzeki Czarnej w Jacentowie wyniósł około 600 tysięcy złotych.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Feliks Moran
2019-04-17 20:36
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: