Szersza i wzmocniona DK48 poprowadzi do S19 koło Kocka
Przebudowa ostatniego fragmentu DK48 w woj. lubelskim zakończy się jesienią przyszłego roku a jej koszt to blisko 40 mln zł. Chodzi o fragment od Dęblina do Kocka. Zdjęcia: GDDKIA

Jesienią przyszłego roku kierowcy już bez utrudnień przejadą całym przebudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 48 Przebudowa ostatniego fragmentu DK48 zakończy się jesienią przyszłego roku a jej koszt to blisko 40 mln zł. w woj. lubelskim. Trwają właśnie prace na ostatnim odcinku tej trasy, od Krępy do połączenia z S19 na węźle Kock Północ. Droga będzie szersza i wzmocniona, tradycyjne skrzyżowanie zastąpi rondo.

Przebudowa DK48 pomiędzy Krępą a Kockiem osiągnęła półmetek. Na najbardziej zdegradowanym odcinku drogi krajowej nr 48, pomiędzy Krępą a skrzyżowaniem z dawnym przebiegiem DK19 w Kocku, jezdnia jest poszerzana do 7 m z jednoczesnym wzmocnieniem jej konstrukcji do 115 kN/oś. Przebudowywane są także skrzyżowania z drogami bocznymi, a w miejscu dawnego skrzyżowania z DK19 powstanie rondo. Skorygowany zostanie przebieg niwelety drogi, przebudowane i wyremontowane odwodnienie drogi wraz z remontem czterech mostów. Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną także drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki.

 

Zakres prac został wydłużony o dodatkowe ponad 1,4 km, czyli stary odcinek DK19 do węzła Kock Północ, na którym przeprowadzony zostanie remont nawierzchni i odwodnienia drogi.

 

Droga lkrajowa DK48 z Dęblina do Kocka jest gruntownie przebudowywana

 Przebudowa DK48 w woj. lubelskim. Zdjęcia: GDDKIA

Przebudowa ostatniego fragmentu DK48 zakończy się jesienią przyszłego roku a jej koszt to blisko 40 mln zł. Wraz z zakończeniem prac kierowcy będą mogli bezpiecznie przejechać z Dęblina do Kocka. Przypomnijmy, że w ramach budowy drogi ekspresowej S17 obecne skrzyżowanie w Moszczance zamieni się w rondo.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Michal
2018-11-03 12:11
Świetna wiadomość bo ostatnio jak tam jechałem to myślałem że to już głęboka Rosja.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: