Ta inwestycja ma poprawić dojazd do lotniska Zielona Góra – Babimost
Poprawi się bezpieczeństwo na DK32 w kierunku lotniska Zielona Góra Babimost. W miejscu obecnego skrzyżowania w m. Okunin ma pojawić się rondo. Mapa: GDDKIA

Ma być bezpieczniej na drodze krajowej nr 32 w kierunku Babimostu (woj. lubuskie). Przyczyni się do tego przebudowa skrzyżowania na rondo. Najpierw jednak musi powstać dokumentacja projektowa.

Podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej 32 z drogą wojewódzką 304 biegnącej do portu lotniczego Zielona Góra – Babimost. W miejscu obecnego skrzyżowania ma pojawić się rondo.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji technicznej pozwalającej rozbudowę drogi krajowej nr 32 na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 304 wraz z opracowaniem materiałów do decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), uzyskaniem tej decyzji i pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie robót budowlanych.

Na wykonie projektu i uzyskanie ZRID wykonawca tj. Pracownia Projektowa DROG-CAD Maciej Nowak z Poznania ma 16 m-cy. Wartość umowy to ponad 150 tys. zł.

Zadanie jest realizowane w ramch PBDK - Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Niebezpieczne skrzyżowanie znajduje się w miejscowości Okunin. Obecnie funkcjonuje jako klasyczne czterowlotowe drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką nr 304 oraz drogą gminną. Zakres prac projektowych obejmuje przebudowę/rozbudowę istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie skanalizowane czterowlotowe typu rond. Ponadto konstrukcja drogi zostanie zaprojektowana na obciążenie 11,5 t/oś.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: