Trzeci i czwarty pas na A2 – jest przetarg na dokumentację
Autostrada A2. Wraz ze wzrostem natężenia ruchu pojawiła się konieczność rozbudowy trasy na odcinku Łódź - Warszawa. Zdjęcia: GDDKIA

Do 2021 prace przygotowawcze, potem przetarg i 3 lata na roboty budowlane - to harmonogram rozbudowy autostrady A2 Łódź - Warszawa o dodatkowy pas ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Inwestycja polegać będzie na dobudowie trzeciego pasa ruchu od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków, a na odcinku węzeł Pruszków – węzeł Konotopa czwartego pasa ruchu. Dobudowa będzie realizowana na 88 km A2-ki po wewnętrznych stronach obu jezdni autostrady A2, z wykorzystaniem szerokiego pasa rozdziału przewidzianego podczas budowy autostrady pod przyszłe poszerzenie. Dzięki temu parametry techniczne autostrady A2 zostaną dostosowane do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu.

Prace przygotowawcze będą prowadzone maksymalnie do 2021 roku. Ich koszt jest szacowany na około 7 mln zł. Budowa dodatkowych pasów została przewidziana na okres nawet do 3 lat, z uwagi na to, że prace są planowane bez wyłączania odcinka z ruchu. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

S12 do Belchatowa
2019-04-30 22:41
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg
Lenin1978
2019-01-05 15:40
2 lata na dokumentację? Brak słów. A dzisiaj na A2 bramki za Konotopą rozkraczył się autobus. Korek do węzła Proszków. Brawo GDDKiA. Przyjechało coś na bombach i zadowoleni siedzieli w ciepłym samochodzie. Jakby nie można było puścić ruchu inną bramką. Wystarczyło przystawić plastikowe bandy. Ale po co? Oni tylko mieli siedzieć. Przełożony tych cymbałów powinien stracić pracę z dnia na dzień. Za nieumiejętność podejmowania decyzji. Tylko z drugiej strony czego oczekiwać po stryjku od wujka Heńka, przecież jest po politologii czy innej filologii ukraińskiej.
Jarek
2019-01-05 00:53
Brak wyobrażni tych budujących za rządu PO. .. Platfusiarnia jest ograniczona.
KT
2019-01-04 11:34
2025 rok? SCI-FI

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: