Utrudnienia i korki na A1 w okolicy Łodzi - naprawiają autostradę
Wymiana dylatacji na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Brzeziny i Łódź Północ powoduje duże utrudnienia w ruchu i korki. Prace potrwają do 27 października. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy jadący autostradą A1 muszą uważać na duże utrudnienia – ruch w okolicach Łodzi odbywa się tylko lewym pasem. Na odcinku między węzłami Brzeziny i Łódź Północ trwa wymiana dylatacji. Prace prowadzone są w ramach gwarancji udzielonej przez wykonawcę odcinka A1-ki.

Do 27 października na 303-cim kilometrze jezdni autostrady A1 prowadzącej w kierunku Gdańska będą kontynuowane prace gwarancyjne - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace związane są z wymianą dylatacji i objęte są gwarancją wykonawcy.

W związku z pracami w kierunku północnym ruch odbywa się tylko lewym pasem. W godzinach największego natężenia ruchu tworzą się korki, 5-6 kilometrowa kolejka samochodów, a przymusowy postój może trwać nawet około 30 minut.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

S12 do Belchatowa
2019-03-15 06:49
Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
wro
2018-11-28 00:27
Przynajmniej na gwarancji. Ale fakt 3 pasy na tej obwodnicy by się przydały. zgadzam się że to chyba najbardziej skumulowany odcinek dróg w Polsce. Północ-Południe
Michael
2018-11-02 23:34
Mam nadzieję że GDDKiA zajmie się dylatacją na S8 w okolicach Ldzania/Baryczy. W jednym miejscu zawieszenie tak tłucze przy przejeżdżaniu że mało się nie urwie. Tragedia i jest coraz gorzej.
Nik
2018-10-20 21:43
Ten odcinek pokazuje że drogi w Polsce buduje się wcale nie myśląc o przynajmniej kilkuletniej perspektywie, do dziś nie mogę zrozumieć dlaczego tzw. wschodnia obwodnica Łodzi która w praktyce zbiera ruch z kilku innych ważnych dróg, a więc A2,A1,S8 została zbudowana tylko z dwoma pasami ruchu, biorąc pod uwagę ruch który przyjmuje z wymienionych dróg od początku powinna mieć przynajmniej 3 pasy ruchu, zresztą jadąc od strony Gdańska bardzo dobrze widać jakie są skutki oszczędności, o ile cały odcinek z północy rzeczywiście można pokonać w tempie autostradowym o tyle jazda tym 40sto kilometrowym odcinkiem to tak naprawdę jadący wolno korek, nie wiem czy zawsze tak jest ale ostatnio kilka razy przejechałem tą trasę i zawsze było tak samo, co prawda projektanci twierdzą że zawsze można dobudować trzeci pas ale zapominają o tym że takie dobudowanie pasa zawsze jest droższe niż gdyby od razu zbudowano 3 pasy, każdy kto prowadził jakąkolwiek inwestycję budowlaną dobrze wie że budowa na raty zawsze jest droższa, szkoda że inwestor nie pomyślał o tej prawidłowości.
warszawiak
2018-10-18 23:38
Zaledwie dwa lata po otwarciu nowiutkiej autostrady mamy na niej remont i są przez to parokilometrowe korki, echchch....!!! Nóż sam się otwiera w kieszeni!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: