Utrudnienia i objazdy na DK20 w Stargardzie. Powstają tam nowe ronda

Trwa budowa rond na drodze krajowej nr 20 w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie). Będzie ruch wahadłowy na odcinku DK20 i objazd DW106 obwodnicą Stargardu w ciągu S10. Prace potrwają do października br.

Wykonawca wyciął drzewa i realizuje roboty związane z kanalizacją i wodociągami. Od tego tygodnia wprowadzona zostanie zasadnicza organizacja ruchu na czas budowy na połączeniu ulic Bydgoskiej, Obwodnicy Staromiejskiej, Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego.

W kwietniu powinna zostać wprowadzona podstawowa organizacja ruchu na czas robót również na budowie drugiego ronda – na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej, Gdyńskiej, Szosy Maszewskiej, Morskiej i Wiśniowej.

 

Budowa nowych rond w Stargardzie - miejsca inwestycjiBudowa nowych rond w Stargardzie - miejsca inwestycji. Mapa: GDDKIA

 

Budowa rond w miejscu istniejących skrzyżowań będzie wiązała się z wprowadzeniem ruchu wahadłowego i zamknięciu niektórych relacji (skrzyżowanie z ul. Bydgoską) oraz objazdem w ciągu DW 106. Te utrudnienia są konieczne po to, aby ronda mogły powstać. Zakończenie realizacji planuje się w październiku tego roku.

Organizacja ruchu w podczas budowy ronda w centrum Stargardu będzie obejmowała zamknięcie relacji w kierunku ulic Kazimierza Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej. Na skrzyżowaniu pozostanie tylko relacja z ul. Bydgoskiej w ul. Skłodowskiej Curie. Dla tej relacji będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Umożliwi to zwolnienie obszaru ponad ¾ przyszłego ronda dla wykonywania robót.

 

Utrudnienia w ruchu na DK20  w Stargardzie. Objazdy

 

Utrudnienia w ruchu w związku z budową rond na DK20 w Stargardzie. Mapa: GDDKIA

 

Zamknięcie wjazdu od strony ul Obwodnica Staromiejska czyli drogi wojewódzkiej 106 powoduje konieczność wprowadzenia objazdu dla tej drogi. Objazd został wyznaczony od węzła Stargard Południe (Kluczewo) na obwodnicę w ciągu S10 do węzła Stargard Wschód, gdzie należy zjechać na DK20 i przejechać przez przebudowywane skrzyżowanie od ul. Bydgoskiej.

 

Objazd DW106 w Stargardzie

 

Na skrzyżowaniu DK 20 i DW 106 na wyjeździe ze Stargardu w kierunku Chociwla nie będą wprowadzane zamknięcia relacji, natomiast cały obszar skrzyżowania będzie objęty ruchem wahadłowym. Ruch ten będzie sterowany sygnalizacją świetlną, a przy powstawaniu zatorów będzie wprowadzane sterowanie ręczne.

 

Utrudnienia w ruchu w Stargardzie

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: