Utrudnienia na A4: Jednym pasem koło Mysłowic, prace na węźle Balin
Utrudnienia, korki, zamknięcia jezdni na autostradzie A4 - tego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach. Zdjęcia: GDDKIA

Kolejne utrudnienia w związku z remontem autostrady A4 Katowice – Kraków. Dzisiaj, 11 kwietnia (środa) po godz. 8:00 ekipy remontowe zamkną część jezdni w kierunku Katowic w rejonie węzła Byczyna. Utrudnienia napotkamy też w okolicach Chrzanowa – trwa remont węzła Balin.

Zamknięcia jezdni autostrady A4 w okolicach Mysłowic spowodowane są prowadzonymi robotami nawierzchniowymi . Od dzisiaj wyłączone z ruchu będą odcinki o długości ok. 200 m. w rejonie węzła Byczyna. Ruch będzie się odbywał jednym pasem z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

W związku z wymianą nawierzchni na autostradzie A4 na jezdni w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358 zmieniła się organizacja ruchu. Kierowcy napotykają na duże utrudnienia i ograniczenia w poruszaniu się. na obu jezdniach autostrady. Zachowane zostały dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości. Prace prowadzone będą do 23 maja 2018 r.

Wkrótce budowa węzła Niepołomice na autostradzie A4

 

Remont nawierzchni A4 - węzeł Balin

Do drugiej połowy sierpnia 2018 r. realizowany będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

Obecnie zamknięta jest łącznica zjazdowa z autostrady A4 relacji Katowice – Oświęcim/ Balin oraz połówka ulicy Balińskiej. Został tam wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną. Planowany termin zakończenie robót na tej łącznicy to 14 kwietnia br.

Zamknięta także została łącznica węzła Balin – zjazdowa z węzła, relacji Oświęcim/ Balin – Kraków. Planowane otwarcie tej łącznicy po zakończeniu robót to 12 maja.

W kwietniu ruszy remont autostrady A4 na Opolszczyźnie

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: