• Facebook - conadrogach
Utrudnienia na A4: Wymiana nawierzchni, nieczynne Punkty Obsługi i remont MOP-ów
Wymiana nawierzchni jezdni i nieczynne Miejsca Obsługi Podróżnych oraz MOP-y to utrudnienia jakie czekają na kierowców w I połowie listopada. Zdjęcia: SAM SA

Na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków nadal prowadzona jest wymiana nawierzchni oraz remonty niektórych Miejsc Obsługi Podróżnych. Ponadto 10 listopada Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach będą nieczynne.

Wymiana nawierzchni jezdni autostrady A4

Prace związane z wymianą nawierzchni prowadzone są obecnie na odcinkach A4:

  • na odcinku od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341, 6 do km 348,5 tj. na odcinku o długości ok. 7 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku.

W kierunku do Katowic, zjazdy z autostrady na węzłach Mysłowice oraz Murckowska w Katowicach na drogę krajową nr 86 możliwe są tylko z prawego pasa ruchu.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe ukończenie ww. prac nastąpi w połowie listopada, a nie na przełomie października i listopada, jak pierwotnie planowano.

Ponadto w czwartek, 9 listopada, od godz. 15.00 do 17.00 na jezdni w kierunku do Krakowa przed Placem Poboru Opłat w Balicach (km 395) zamknięty będzie prawy pas ruchu na odcinku ok. 200 m.

Pozostałe utrudnienia na autostradzie A4

 

Nieczynne MOP-y na A4 Katowice Kraków

Przypominamy, że PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków prowadzi prace związane z ich przebudową. W pierwszej kolejności przebudowie podlegają:

  • MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa,
  • MOP Zastawie znajdujący się ok. 9 km za węzłem „Chrzanów”, kierunek do Katowic.

Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu. Zakres usług hotelowych pozostaje bez zmian.

Do 20 listopada z uwagi na prace remontowe nieczynny będzie motel na MOP Morawica.

Poza tym jak informuje PKN Orlen w związku z przerwami w dostawie energii elektrycznej nieczynny będzie MOP Kępnica znajdujący się ok. 12 km za Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, kierunek do Krakowa. MOP będzie zamknięty 13 listopada (poniedziałek) od godz. 11.00 do 14.00. Działać będą jedynie motel i sanitariaty.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: