Utrudnienia na autostradzie A2 Konin – Dąbie i na obwodnicy Poznania
Remont autostrady A2 Konin - Dąbie prowadzony jest od kwietnia br. Dodatkowo koncesjonariusz A2 Świecko - Konin ruszył z rozbudową obwodnicy Poznania. Zdjęcia: GDDKIA

Przypominamy o utrudnieniach związanych z remontem autostrady A2 na odcinku Konin – Dąbie oraz o rozbudową autostradowej obwodnicy Poznania.

W związku z remontem nawierzchni autostrady A2 na odcinku Konin - Dąbie w dniach 8 i 9 lipca br. (poniedziałek i wtorek) wystąpią utrudnienia w postaci zwężenia wlotu i wylotu na Stacji Poboru Opłat Dąbie do jednej bramki na węźle Dąbie.

- Zostanie wprowadzone także ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania. Wykonawca będzie prowadził w taki sposób prace aby zminimalizować uciążliwości związane z remontem. Informacja o utrudnieniu w ruchu będzie podawana również na znakach zmiennej treści zlokalizowanych na autostradzie A2 – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Utrudnienia na A2 Konin - Dąbie

Tegoroczny remont autostrady A2 pod zarządem GDDKIA obejmuje ostatni prawie 12-kilometrowy odcinek autostrady A2 od Koła do granicy województwa. Roboty ruszyły w drugiej połowie kwietnia. Wykonawcą prac za 23 mln zł jest firma Colas Polska Sp. z o.o. Całe zadanie polega na remoncie nawierzchni dwujezdniowej autostrady A2 wraz z odnowieniem oznakowania poziomego i pionowego, dzięki czemu na całym 45 kilometrowym odcinku Konin-Koło-Dąbie będzie odnowiona nawierzchnia.

Rozbudowa A2 autostradowej obwodnicy Poznania 

Z kolei na autostradowej obwodnicy Poznania kontynuowane są prace przy budowie przewiązek w okolicach węzła Poznań Krzesiny. Od poniedziałku, 8 lipca, do środy, 10 lipca w rejonie węzła Poznań Krzesiny prowadzone będą prace na odcinku:

170km+010 do 170km+090 (w tym czasie będzie zamknięty szybki pas po obu stronach)

170km+440 do 170km+480 (w tym czasie będzie zamknięty pas awaryjny na jezdni głównej oraz lewy pas na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej).

- Bardzo cieszy nas postęp realizowanych prac. Zdajemy sobie sprawę w jak trudnych warunkach pogodowych przyszło je wykonywać. Ulewne deszcze w maju i afrykańskie upały w czerwcu nie spowodowały jednak opóźnień w bardzo napiętym harmonogramie. Utrzymując obecne tempo, trzy pasy ruchu w obu kierunkach na odcinku 16 km oddamy jeszcze w tym roku – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka AWSA.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: