• Facebook - conadrogach
Utrudnienia w związku z budową obwodnicy m. Czarnowąsy pod Opolem
Powstaje nowa obwodnica pod Opolem - obejście miejscowości Czarnowąsy. jej budowa powoduje obecnie duże utrudnienia w ruchu ale we wrześniu skorzystamy z nowej trasy.

W związku z budową obwodnicy Czarnowąs ograniczona jest możliwość ruchu pojazdów na DW454. Dla ruchu tranzytowego obowiązuje objazd relacji Opole-Namysłów. Ruch kierowany jest z Opola DK46 i 94 kierunek Brzeg, następnie DK39 do Namysłowa. Zmiany potrwają do września 2017 r., kiedy to obwodnica będzie oddana do ruchu.

Trasa obwodnicy miejscowości Czarnowąsy rozpoczyna się na wysokości węzła drogowego Północnej obwodnicy Opola ul. Budowlanych i ul. Sobieskiego, a kończy się włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 454 pomiędzy miejscowościami Czarnowąsy i Borki. Koszt inwestycji to ponad 124 mln zł. Wykonawcą jest DROG-BUD sp. z o.o. Budowa trasy ruszyła w marcu 2016 r. i zgodnie z umową potrwa do końca września 2017 r.

W ramach inwestycji powstaną nowe drogi klasy G o łącznej o długości 5,3 km, 6 skrzyżowań (w tym 5 typu rondo). Na trasie znajdzie się 5 obiektów mostowych (4 wiadukty i 1 most) oraz miejsce kontroli pojazdów wraz ze stanowiskiem ważenia.

Większość prac poza istniejącą siecią dróg została już wykonana i kolejnym, finalnym etapem prac jest włączanie wybudowanej obwodnicy do arterii dróg. Z przyczyn technologicznych, oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg i wykonawcy, nie jest możliwe wykonanie ich przy normalnym ruchu pojazdów. Stąd od marca zamknięty jest wspomniany odcinek DW454.

W okresie zamknięcia DW454 wykonane zostaną dwa etapy prac dla obwodnicy Czarnowąs:

W pierwszym zostanie wybudowany nowy wiadukt nad linią kolejową oraz wybudowane nowe włączenie do ul. Bławatków i do ul. Zawilcowej. W tym etapie zamknięte zostaną ulice: Opolska w Borkach (odcinek od skrzyżowani z ul. Norweską do skrzyżowania z ul. Wałową); ul. Bławatków (odcinek od ul. Opolskiej do ul. Pelargonii) oraz ul. Zawilcowa.

W drugim etapie zamknięta zostanie ul. Jagiełły (od skrzyż. z ul. Elektrownianą do skrzyżowania z ul. Norweską). W tym etapie wprowadzony będzie ruch wahadłowy sterowany światłami.

Z racji rozległości oraz złożoności zakładanych prac przejazd drogą wojewódzką nr 454 będzie możliwy dla pojazdów transportu publicznego, służb ratunkowych oraz pojazdów obsługujących rozbudowę Elektrownię Opole.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: