• Facebook - conadrogach
Uwaga! Jedziemy jedną nitką na autostradzie A2 Września-Konin
Renowacja nawierzchni A2 na odcinku Września-Konin. Prace i utrudnienia potrwają do października br. Zdjęcia: AWSA

Ekipy remontowe na autostradzie A2 ruszyły z kolejnym etapem renowacji nawierzchni na odcinku Września-Konin. Występują duże utrudnienia w ruchu, bo kierowcy na wyznaczonych odcinkach poruszają się jedynie nitką północną. Prace potrwają do października br.

Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 236km+200—240km+100. Wyłączona z ruchu jest jezdnia południowa (w kierunku Warszawy), ruch odbywa się dwukierunkowo na jezdni północnej (kierunek Świecko). Jedynie na fragmencie 232km+300—236km+200 w kierunku Warszawy, od niedzieli przywrócono do ruchu południowy odcinek A2-ki.

Aktualne utrudnienia na całej autostradzie A2

Od poniedziałku wyłączona z ruchu jest też jezdnia południowa na odcinku 240km+100—244km+200. Ruch pojazdów przeniesiono dwukierunkowo na jezdnię północną (kierunek Świecko).

- Kolejne odnawiane odcinki będą zmieniać się sukcesywnie w zależności od postępu prowadzonych prac – zaznacza koncesjonariusz autostrady A2.

Prace prowadzone będą zgodnie z planem tzw. ciężkiego utrzymania, który zakłada (podobnie jak w przypadku autostrad publicznych) renowację nawierzchni po 10 latach użytkowania. Prace potrwają do października 2017.

Utrudnienia występuja też na autostradzie A2 na węźle Świecko

Prace remontowe na DK2, DK29 i węźle Świecko

Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: