Uwaga kierowcy! Zamknięcia na autostradzie A4 Kraków – Tarnów
Remont wiaduktu w Stanisławicach w ciągu autostrady A4 będzie powodował utrudnienia w ruchu. 7 i 14 lutego ma być zamykana jezdnia A4-ki w kierunku Krakowa a potem Tarnowa.

Drogowcy przystąpili do remontu wiaduktu w Stanisławicach w woj. małopolskim. Remont obiektu przebiegającego w ciągu autostrady A4, nad torami kolejowymi, będzie powodował duże utrudnienia w ruchu. W dniach 7 oraz 14 lutego, w godzinach nocnych, kierowcy muszą liczyć się z krótkotrwałymi zamknięciami jezdni.

Powodem utrudnień na małopolskim odcinku autostrady A4 są prace jakie należy przeprowadzić na podporach wiaduktu, chodzi m.in. o wyregulowanie łożysk i przywrócenie ich do zaprojektowanego stanu to tzw. rektyfikacja łożysk wiaduktu.

 

W związku z tym konieczne jest podnoszenie wiaduktu w Stanisławicach na wysokość około 10 mm na około 5-10 minut – przy podporach pośrednich, na których ma zostać przeprowadzona rektyfikacja, powstaną podpory tymczasowe. W czasie podnoszenia, które zaplanowano na dwa kolejne czwartki, 7 i 14 lutego, zamykana będzie dla ruchu jedna jezdnia autostrady A4. Utrudnienia te wystąpią w nocy od 2-3 godziny. Pierwsze utrudnienia pojawią się już 6 lutego (drogowcy zapewniają, że poza godzinami szczytu) - wtedy rozpoczną się prace przygotowawcze do wstrzymania ruchu.

 

Zabieg podnoszenia i opuszczania wiaduktu planowany jest w trzech etapach. Dwa etapy na nitce w kierunku Krakowa i jeden w kierunku Tarnowa. Każdy etap dotyczy jednej podpory obiektu.

 

Harmonogram planowanego zamknięcia ruchu na autostradzie A4 Kraków – Tarnów:

07.02.2019 – w godzinach 2.00 – 3.00 (czas zamknięcia max 10min.) kierunek Kraków.

14.02.2019 – w godzinach 2.00 – 3.00 (czas zamknięcia max 10min.) kierunek Tarnów.

Zakończenie prac zaplanowano na 28 lutego.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: