• Facebook - conadrogach
Uwaga! Prace na A4, protesty i utrudnienia w dojeździe do lotniska w Balicach
6 października protesty mogą utrudnić dojazd A4-ką do lotniska w Balicach. Ponadto uwaga na wymiany nawierzchni węzłem Murckowska w Katowicach i węzłem Brzęczkowice w Mysłowicach oraz między PPO Balice a węzłem Rudno. Zdjęcia: SAM SA

W związku z planowanym protestem, w piątek 6 października w godz. 17 - 18.30, mogą pojawić się utrudnienia w dojeździe do lotniska w Balicach – ostrzega koncesjonariusz autostrady A4. Ponadto na autostradzie A4 prowadzone są nadal prace remontowe.

Protesty mogą utrudnić dojazd A4-ką do lotniska w Balicach

- W związku z protestem, zapowiedzianym na piątek, 6 października w godzinach od 17.00 – 18.30, mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do Kraków Airport. W czasie protestu będą wykorzystywane chodniki wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 774 oraz przejścia dla pieszych wokół ronda przy wjeździe na lotnisko. Pasażerów prosimy o wcześniejszy wyjazd na lotnisko lub skorzystanie w tym czasie z połączenia kolejowego. Alternatywnie sugerujemy dojazd na lotnisko DW 774 z kierunku Liszki/ Kryspinów, wjazd na lotnisko od strony jednostki wojskowej i skorzystanie z parkingu terenowego zlokalizowanego bezpośrednio przy terminalu pasażerskim –informuje koncesjonariusza A4-ki Stalexport Autostrada Małopolska SA.

Wymiana nawierzchni na koncesyjnym odcinku autostrady A4

Kierowcy muszą zmierzyć się też z utrudnieniami z uwagi na prowadzoną wymianę nawierzchni między węzłem Murckowska w Katowicach i węzłem Brzęczkowice w Mysłowicach oraz między PPO Balice a węzłem Rudno:

  • na odcinku od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (od km 341, 6 do km 348,5 tj. na odcinku o długości ok. 7 km). Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami w każdym kierunku. UWAGA! W kierunku do Katowic, zjazdy z autostrady na węzłach Mysłowice oraz Murckowska w Katowicach na drogę krajową nr 86 możliwe są tylko z prawego pasa ruchu. Ukończenie ww. prac planowane jest do końca października 2017 r.

  • na odcinku między węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (od km 392 do km 395 tj. na odcinku o długości ok. 3 km). Ukończenie prac planowane jest w połowie października. Ruch odbywa się dwoma zwężonymi pasami.

Inne utrudnienia na autostradzie A4 Katowice - Kraków

  • od 3 do 5 października od godz. 9.00 do 14.00 na jezdni w kierunku do Krakowa za węzłem Chrzanów zamknięty będzie lewy pas ruchu na odcinku ok 1 km (km 375 - 376) - modernizacja odwodnienia

  • 3 października od godz. 14.30-16.30 na jezdni w kierunku do Krakowa przed węzłem Rudno zamknięty będzie prawy pas ruchu na odcinku ok. 100 m.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: