• Facebook - conadrogach
Via Carpatia: GDDKIA wyłoniła wykonawców drogi  S19 od Lublina do Kraśnika
Wyłoniono najkorzystniejsze oferty na S19 od Lublina do Kraśnika. Na początku 2018 r, podpisanie umów, nową drogą pojedziemy w 2021 r. Zdjęcia: GDDKIA

Wybrano najkorzystniejsze oferty na realizację trzech odcinków drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika w ciągu przyszłej drogi Via Carpatia. Kierowcy mają skorzystać z nowej trasy w 2021 r.

Na odcinek od węzła Lublin Węglin do węzła Niedrzwica Duża o długości ok. 12 km najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Aldesa Construcciones Polska (lider) – 312, 2 mln zł. Na odcinek od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ (ok. 20 km) firma Mota-Engil Central Europe – 498 mln zł. Natomiast na budowę obwodnicy Kraśnika (ok. 10 km) konsorcjum Aldesa Construcciones Polska (lider) - 319,5 mln zł.

Wszystkie odcinki mają być zrealizowane w czasie 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych podczas realizacji robót od 15 grudnia do 15 marca) i będą objęte gwarancją przez 10 lat.

Dwujezdniowa droga ekspresowa S19 Lublin - Kraśnik, o nawierzchni bitumicznej z rezerwą pod trzeci pas na zewnątrz, będzie prowadziła początkowo wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 19 a potem na wschód od niej omijając Niedrzwicę Dużą, Niedrzwicę Kościelną i Sobieszczany, przejść przez lasy przed Wilkołazem w korytarzu obecnej drogi omijając miejscowość od wschodu, a za nią przejść na zachodnią stronę.

W miejscowości Lasy przed Kraśnikiem droga ekspresowa przetnie obecną DK19 omijając miasto od wschodu. Zaplanowano budowę pięciu węzłów drogowych, czterech par Miejsc Obsługi Podróżnych, 32 mostów i wiaduktów, dziewięciu przejść dla zwierząt i trzech kładek dla pieszych (obiekty przechodzące nad trasą ekspresową uwzględniają dobudowę trzeciego pasa ruchu „na zewnątrz”).

Droga ekspresowa S19 o długości około 570 km docelowo pobiegnie przez niemal całą Polskę wschodnią, połączy przejście graniczne z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej z przejściem w Barwinku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
SPRAWDŹ CO NA DROGACH
WYZNACZANIE TRASY