Via Carpatia: Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na S19 Zdziary - Rudnik
Droga ekspresowa S19 - Via Carpatia w woj. podkarpackim. Zdjęcia: GDDKIA

Oferta złożona przez firmę Mosty – Łódź S.A. została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Zdziary (bez węzła) do węzła Rudnik nad Sanem (bez węzła). Firma za budowę 9 kilometrowego odcinka chce prawie 287 mln zł a prace zrealizuje w 34 miesiące.

Jeśli nie będzie odwołań od wyboru oraz przejdzie on pozytywny wynik kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych to w najbliższym miesiącu powinna być podpisana umowa z wykonawcą.

Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Zdziary (bez węzła) do węzła Rudnik nad Sanem (bez węzła) stanowiący część szlaku Via Carpatia, realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019 r. a zakończenie w 2021 r.

 

Mapa z lokalizacja odcinka drogi S19 Zdziary - Rudnik

Mapa z lokalizacja odcinka drogi S19 Zdziary - Rudnik. mapa: GDDKIA

Odcinek S19 Zdziary – Rudnik nad Sanem jest częścią przetargu obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe. Przypomnijmy, że 2 lutego br. dokonano wyboru dla odcinka S19 od węzła Rudnik nad Sanem do węzła Nisko Południe, a dla odcinka Lasy Janowskie – Zdziary trwa procedura wyboru.

 

S19 na Podkarpaciu w realizacji

  • 30,1 km - w użytkowaniu,
  • 33,7 km – koncepcja programowa w opracowaniu,
  • 54,2 km - w przetargu w trybie „projektuj i buduj” (6 odcinków z czego dla 2 wybrano najkorzystniejszą ofertę),
  • 51,4 km – w przetargu na opracowanie koncepcji programowej

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: