• Facebook - conadrogach
W 2018 r. przebudowa DK25 Biały Bór – Sporysz. Będzie bezpieczniej
Ruszają prace przy aktualizacji projektu przebudowy drogi krajowej nr 25 na odcinku Biały Bór - Sporysz o długości około 8,4 km. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszają prace przy aktualizacji projektu przebudowy drogi krajowej nr 25 Biały Bór – Sporysz w województwie pomorskim. Inwestycja jest prowadzona w ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych.

Drogowcy podpisali umowę z firmą ARKAS-PROJEKT Sp. z o.o. Sp.K. na aktualizację projektu przebudowy drogi krajowej nr 25 na odcinku od granicy województwa do miejscowości Sporysz o długości ok. 8,4 km. W jej ramach zostaną zaktualizowane m.in. mapa do celów projektowych, projekt biura JK Projekt sp. z o.o. wykonany w 2010 r. z uwzględnieniem późniejszych zmian. Ponadto do obowiązków biura będzie należało przygotowanie dokumentów do wniosku o wydanie decyzji zgody na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) oraz późniejsze prowadzenie nadzoru autorskiego. Zaktualizowany projekt ma być gotowy za rok. Koszt aktualizacji wyniesie 831.480 zł (w tym nadzór autorski ─ 24.600 zł).

─ Sporządzenie aktualizacji projektu umożliwi realizację przebudowy drogi, poprawę jej stanu technicznego, budowę chodników, przebudowę skrzyżowań, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 25 ─ mówi Karol Markowski, p.o. Dyrektora Oddziału GDDKiA w Gdańsku. ─ Harmonogram przewiduje jej modernizację w latach 2018-2019.

To kolejna inwestycja w województwie pomorskim realizowana w oparciu o program likwidacji miejsc niebezpiecznych. W ramach tej inicjatywy zostało w 2016 r. wykonane m.in. skrzyżowanie z ul. Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim na drodze krajowej nr 91, zbudowany chodnik na odcinku Glincz – Żukowo na drodze krajowej nr 20, pięć zatok autobusowych wraz z dojściami dla pieszych oraz przebudowa skrzyżowania w Zblewie w ciągu drogi krajowej nr 22 oraz na tej samej trasie ciąg pieszo–rowerowy na odcinku Jaromierz – Canpol i Rychnowy – Nieżywięć. W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania wraz odcinkiem drogi krajowej nr 55 w Sztumie (planowane zakończenie inwestycji we wrześniu br.).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: