• Facebook - conadrogach
W 2020 r. będzie S7 ze Skarżyska-Kamiennej do woj. mazowieckiego
W połowie 2020 roku zakończy się budowa drogi ekspresowej S7 w woj. świętokrzyskim. Budimex zajmie się budowa ostatniego odcinka o dł. ok. 8 km Skarżysko Kamienna - granica z woj. mazowieckim. Zdjęcia: GDDKIA

Wybudowany zostanie brakujący odcinek drogi ekspresowej S7 w woj. świętokrzyskim. Odcinek o długości 7,6 km skomunikuje blisko 50-kilometrowy istniejący fragment drogi ekspresowej S7 od Skarżyska poprzez Kielce do Chęcin z otwartym w tym roku odcinkiem trasy S7 Radom - granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Koszt zadania to ponad 250 mln zł. Inwestycję zrealizuje firma Budimex SA.

10 października podpisano umowę na realizację ostatniego fragmentu trasy S7 między Warszawą a granicą woj. małopolskiego. Nowy odcinek połączy wybudowany w tym roku fragment S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu (2x2), docelowo 2x3 pasy ruchu, dwa węzły: Skarżysko Kamienna Północ, Skarżysko Kamienna Zachód. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe.

Wykonawcą jest firma Budimex, która 23 września br. w konsorcjum z Ferrovial Agroman oddała do użytku 20 kilometrowy odcinek S7 biegnącym od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego.

Galeria zdjeć: Mamy nowe 20 km drogi ekspresowej S7 Jędrzejów - granica z Małopolską

Mamy nowe 20 km drogi ekspresowej S7 Jędrzejów - granica z Małopolską

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw będzie biegł po nowym śladzie na zachód od istniejącej drogi.

NSA: Budowa S7 Skarżysko-Kamienna – woj. mazowieckie zgodna z prawem

- Działania zmierzające do ochrony środowiska zostały zrealizowane na zlecenie GDDKiA jeszcze przed podpisaniem umowy w oparciu o decyzje Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Chodzi tu m.in. o przeniesienie siedlisk chronionego gatunku motyli przeplatka aurinia z miejsca, gdzie ma przebiegać nowa trasa. Wiązało się to z precyzyjnym i wysoce wyspecjalizowanym działaniem w określonym czasie poprzedzającym realizację inwestycji. Przeniesiono ściśle określone rośliny (czarcikęs łąkowy), na których znajdowały się larwy ww. motyli. Ponadto przesadzono kilka gatunków rzadkich roślin chronionych. Efekty wykonanych prac są na bieżąco monitorowane, co pozwala stwierdzić, że podjęte działania zakończyły się sukcesem – zapewnia Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKIA.

 

 

Mapa z lokalizacją odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko Kamienna - granica województwa

Mapa z lokalizacją odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko Kamienna - granica województwa. Mapa: GDDKIA

Dzięki inwestycji, której zakończenie planowane jest w połowie 2020 r. (zgodnie z umową 9 maja 2020 r.), droga krajowa nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku o długości ok. 100 km zyska pełne parametry trasy ekspresowej. W sumie kierowcy zyskają cały ciąg drogi ekspresowej S7 od Grójca do granicy z województwem małopolskim (ok. 200 km). Nowa trasa pozwoli na ominięcie Skarżyska Kamiennej i skrócenie czasu przejazdu.

Czekamy na umowy dot. budowy S7 na północ od Krakowa

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: