W 2020 r. obwodnica wyprowadzi tranzyt z Węgorzyna
Pod koniec 2020 roku powstanie kilometrowy odcinek obwodnicy Węgorzyna. Brakujący fragment w ciągu DK20 wyprowadzi tranzyt z miasta. Mapa: GDDKIA

Jest zielone światło dla realizacji kilometrowej trasy, która uwolni Węgorzyno w zachodniopomorskim od uciążliwego tranzytu. Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję Zezwalającą na Realizacją Inwestycji Drogowej (ZRID) dla obwodnicy miasta w ciągu DK20.

Ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Węgorzyna planowane jest jeszcze w tym roku. Obecnie trwa odbiór dokumentacji wykonawczej. Nowa droga będzie miała długość 1 km i połączy wybudowaną już kilkanaście lat temu część obwodnicy z DK20 od strony Drawska Pomorskiego wyprowadzając z Węgorzyna ruch tranzytowy w ciągu DK20.

- Na mocy decyzji ZRID zostaną pozyskane ostatnie brakujące działki pod budowę obwodnicy i będzie możliwe rozpoczęcie robót budowlanych – wyjaśniają drogowcy ze szczecińskiego oddziału GDDKIA.

 

Mapa przebiegu brakującego odcinka obwodnicy Węgorzyna w ciągu DK20

Mapa przebiegu brakującego odcinka obwodnicy Węgorzyna w ciągu DK20. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Węgorzyna będzie miała jedną jezdnię o szerokości 7 metrów (pasy ruchu po 3,5 m), na jej początku i końcu zostaną wybudowane ronda. Trasa ma być gotowa w IV kwartale 2020 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: