• Facebook - conadrogach
W latach 2022-25 budowa obwodnicy Pułtuska. Rusza planowanie
Rusza projektowanie obwodnicy Pułtuska w ciągu DK61. Jej budowa przewidziana jest do 2025 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Za kilka lat Pułtusk będzie miał obwodnicę. Pobiegnie ona w ciągu drogi krajowej nr 61 i uwolni miasto od uciążliwego ruchu tranzytowego. Zanim jednak ruszy budowa konieczne jest przygotowanie Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla inwestycji.

Wykonawcą powyższej dokumentacji jest Transprojekt Gdański Sp. z o.o.. Za swoje prace projektowe otrzyma 3,3 mln zł. i będzie miał na to 28 miesięcy od dnia podpisania umowy (czyli do marca 2020r.). - Zadaniem projektanta jest opracowanie dokumentacji zawierającej wariantowy przebieg przyszłej obwodnicy, czyli tzw. STEŚ z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiały do uzyskania decyzji środowiskowej – wyjaśniają drogowcy.

Trasa o długości ok. 15 km będzie omijać Pułtusk od zachodu. Obwodnica wyprowadzi przede wszystkim uciążliwy tranzyt z miasta. Średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę. Ponadto zaprojektowany zostanie węzeł drogowy na rozwidleniu DK61 i DK57, wraz z korektą przebiegu DK57 na odcinku ok. 4 km (budowa obwodnicy m. Kleszewo i m. Przemiarowo).

Przewidywane lata realizacji inwestycji w systemie „projektuj i buduj” to 2022 – 2025 r.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: