• Facebook - conadrogach
W maju drogowcy rozpoczną remonty pomorskich krajówek
Ruszyły remonty pomorskich krajówek. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczynają się remonty dróg krajowych w Pomorskiem. Jako pierwsze z 36,6 km tras zostaną wyremontowane odcinki drogi krajowej nr 25 w Kołdowie – będzie to 1,5 km trasy i 3,35 km drogi krajowej nr 91 między Subkowami a Gręblinem. Prace remontowe będą wykonywane połówkowo – jedna część jezdni zostanie zajęta przez pracowników wykonawcy, a drugą będzie się odbywał ruch wahadłowy.

W dalszej kolejności, jeszcze pod koniec maja ma się rozpocząć remont drogi krajowej nr 20 między Niezabyszewem a Bytowem, a w czerwcu i lipcu odcinek drogi krajowej nr 25 między Sporyszem a Rzeczenicą o długości przeszło 4 km.

W kolejnych miesiącach zaplanowano prace stosunkowo długim odcinku DK20 o długości 11,9 km od Wygody do skrzyżowania w Kornem, na drodze krajowej nr 22 między Starym Polem a granicą województwa o długości 3,38 km. Ponadto drogowcy pojawią się na dwóch odcinkach drogi krajowej nr 55 – krótkim, bo 800-metrowym między Targaminem a Martągiem oraz dłuższym, o długości 1,7 km w Sztumie.

Wszystkie remonty zostaną wykonane metodą nakładki bitumicznej. W dużym uproszczeniu będzie to wyglądało następująco: wykonawca prac na początku sfrezuje częściowo starą nawierzchnię. Następnie zostanie nałożona siatka wzmacniającą i na niej będą wykonane dwie warstwy nawierzchni – wyrównawcza i ścieralna. Wyremontowane zostaną także chodniki, zyskując nową nawierzchnię oraz wykonane utwardzone pobocza.

Łączny koszt remontów dróg krajowych wyniesie przeszło 20 mln zł.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: