W przyszłym roku umowy na S7 Napierki - Płońsk
Budowa drogi ekspresowej S7 w woj. warmińsko-mazurskim. Zdjęcia: GDDKiA

Jest decyzja w sprawie II etapu przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, zapowiedział zaproszenie do II etapu wykonawców zainteresowanych budową drogi. Projektowanie trasy ruszy w przyszłym roku a jej budowa w 2018 r.

Jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosi wykonawców do składania ofert na cztery odcinki realizacyjne drogi S7 od Napierek do Płońska, o łącznej długości 71 km. Umowy na realizację zostaną podpisane w połowie przyszłego roku.

Realizację drogi S7 Napierki - Płońsk podzielono na cztery odcinki:

  • Napierki-Mława (ok. 14 km),
  • Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km),
  • Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km),
  • Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w IV kwartale 2020 r. Szacunkowy łączny koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł.

Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w budowie znajduje się 61,7 km drogi ekspresowej S7. Są to odcinki: Miłomłyn – Olsztynek oraz Nidzica – Napierki. Po zakończeniu tych inwestycji w 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie miał klasę S – drogi ekspresowej.

Poza tym na Warmii i Mazurach trwa budowa drogi ekspresowej S51 Olsztyn – Olsztynek (13,3 km) oraz obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16 (zad. 1 Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe; 10 km) i S51 (zad. 2 Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód; 14,7 km). Zakończenie S51 Olsztyn – Olsztynek przewidziane jest na grudzień 2017r., natomiast zakończenie budowy obwodnicy Olsztyna zaplanowane jest na: zad. 1 - czerwiec 2018, zad. 2 - październik 2018.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: