1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W rok powstanie nowy most na przejściu granicznym w Chyżnem

W rok powstanie nowy most na przejściu granicznym w Chyżnem

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-09-24
W rok powstanie nowy most na przejściu granicznym w Chyżnem
Stary most w ciągu DK7 w Chyżnem. Pod koniec 2022 r. powstanie nowy obiekt. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy ogłosili przetarg na budowę mostu na granicy polsko-słowackiej w miejscowości Chyżne. Za rok nowy obiekt powinien zastąpić istniejący stary most na rzece Jeleśnia.

Ogłoszony przetarg dotyczy rozbiórki istniejącego mostu oraz budowy mostu granicznego przez potok Jeleśnia między miejscowościami Chyżne (woj. małopolskie) i Trstena (na terytorium Słowacji). Prace realizowane będą w granicach Rzeczypospolitej Polskiej i w granicach pasa drogowego drogi krajowej nr 7. Dodatkowo przewiduje się przebudowę dojazdów do obiektu, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie mostu, budowę kanalizacji deszczowej odwadniającej most, a także budowę kanału technologicznego.

- Głównym celem inwestycji jest poprawa parametrów technicznych i wytrzymałościowych mostu. Aby zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowy ruch pojazdów oraz pieszych, zostanie wykonany dodatkowy chodnik oraz bariery ochronne. Powstanie także system odwadniający obiekt wraz urządzeniami podczyszczającymi – dodają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Według harmonogramu, budowa nowego mostu na granicy polsko-słowackiej ruszy na przełomie grudnia 2021 r. i stycznia 2022 r. Dokładny termin uzależniony jest jednak od warunków atmosferycznych. Nowa przeprawa ma być gotowa w listopadzie przyszłego roku.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7