W styczniu przetarg na łącznik brzeski w ciągu DK75
Budowa II etapu łącznika brzeskiego pozwoli na odsunięcie od Brzeska ruchu tranzytowego pomiędzy autostradą A4 a Nowym Sączem. Jego budowa ruszy szybciej niż pierwotnie planowano. Zdjęcia: GDDKiA

Druga część łącznika Brzeskiego w ciągu drogi krajowej nr 75 powstanie szybciej. Stanie się tak na mocy aneksu podpisanego przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. Dzięki temu Brzesko zyska obwodnicę.

Aneks umożliwia przyspieszenie realizacji pierwszego odcinka tej drogi. Dzięki temu w styczniu 2017 r. będzie można ogłosić przetarg na przygotowanie materiałów do decyzji środowiskowej i koncepcji programowej dla przebudowy DK75 klasy GP na odc. Brzesko - Nowy Sącz odc. I - II etap łącznika brzeskiego.

Jak informuje resort infrastruktury II etap łącznika brzeskiego, w przeciwieństwie do dalszego przebiegu drogi krajowej nr 75, ma już opracowane studium korytarzowe – jest więc znany przebieg tego odcinka . Trasa rozpocznie się od zrealizowanego już I etapu łącznika Brzesko (włączenie do dk 94) i będzie miała długość ok. 2,4 km. Włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 75 nastąpi w rejonie ulic : A. Mickiewicza i Cesarski Gościniec w Krakowie.

Budowa II etapu łącznika brzeskiego pozwoli na odsunięcie od Brzeska ruchu tranzytowego pomiędzy autostradą A4 a Nowym Sączem i rozładowanie spiętrzeń ruchu w godzinach szczytu. Po wybudowaniu łącznik brzeski będzie stanowił południowo – zachodnią obwodnicę miasta, która upłynni także ruch z Nowego Sącza do A4.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: